هدر موبایل
1396/10/27 12:58:16
سرویس صحن
خادمی در تذکر شفاهی:

سازمان میراث فرهنگی هیچ اقدامی برای جلوگیری از تخریب و سرقت 10ها هزار اثر تاریخی ایذه و باغملک ندارد

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس  از عملکرد سازمان میراث فرهنگی انتقاد کرد.
سازمان میراث فرهنگی هیچ اقدامی برای جلوگیری از تخریب و سرقت 10ها هزار اثر تاریخی ایذه و باغملک ندارد نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس  از عملکرد سازمان میراث فرهنگی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105662648441.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,هیچ,اقدامی,برای,جلوگیری,از,تخریب,و,سرقت,10ها,هزار,اثر,تاریخی,ایذه,و,باغملک,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هدایت‌الله خادمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 27 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی عنوان کرد: آقای روحانی باور کنید سازمان میراث فرهنگی هیچ اقدام موثری به منظور جلوگیری از تخریب و سرقت 10ها هزار اثر تاریخی ایذه و باغملک ندارد و اگر این سازمان وجود نداشته باشد حداقل مردم راحت‌تر هستند و خودشان از آثار باستانی مراقبت می‌کنند.

ایذه و باغملک با صدها هزار اثر بی‌بدیل ثبت جهانی نشده است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:ثبت جهانی را هم سیاسی و هم باندی کرده‌اید، ایذه و باغملک با صدها هزار اثر بی‌بدیل ثبت جهانی نشده است؛ولی بعضی خانه‌ها ثبت جهانی شده است. تندیس مرد پارسی که اوج تکنولوژی گذشته ایران را نشان می‌دهد در موزه ملی باستان به نمایش گذاشته می‌شود؛اما کپی آن زیر هزاران تن خاک در ایذه مدفون شده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس دهم شورای اسلامی،گفت: استان خوزستان را از شر مشکلات سازمان میراث فرهنگی و مدیریت استانی آن خلاص کنید.

این نماینده مجلس با اشاره به تبلیغات انتخاباتی روحانی عنوان کرد: در آن زمان قول‌های زیادی به مردم استان خوزستان داده شد و قرار بود انتقال آب به شمال شهر خوزستان، ایذه و باغملک اجرایی شود و 70 مردم در انتخابات شرکت کردند اما همچنان قول‌های رئیس جمهور عملی نشده است.

عضوهیأت رئیسه کمیسیون عمران خطاب به ریاست قوه قضائیه ،گفت:ایذه و باغملک شهرستان‌های خوش آب و هوا و محروم از مراکز تفریحی و اشتغالزایی برای جوانان هستند،آیا عدالت است که افراد خاطی تحت عنوان تبعید به این مکان اعزام شوند. دو سال است موضوع را پیگیری می‌کنیم اما همچنان اعزام تبعیدی ها ادامه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet