خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/30 05:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی مطرح کرد؛

ظرفیت بالای دیپلماسی پارلمانی در بین کشورهای اسلامی

کارشناس مسائل بین الملل گفت: دیپلماسی پارلمانی می‌تواند در حل و فصل بسیاری از معضلات دنیای اسلام موثر واقع شود.
ظرفیت بالای دیپلماسی پارلمانی در بین کشورهای اسلامی کارشناس مسائل بین الملل گفت: دیپلماسی پارلمانی می‌تواند در حل و فصل بسیاری از معضلات دنیای اسلام موثر واقع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109671861131.jpg ظرفیت,بالای,دیپلماسی,پارلمانی,در,بین,کشورهای,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛نوذر شفیعی کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به برگزاری نشست بین المجالس کشورهای اسلامی در تهران اظهار کرد: دیپلماسی پارلمانی ظرفیت خوبی را برای کشورها در جهان ایجاد می کند و موجب حل و فصل برخی مسائل  می شود.

کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: سطوح مختلفی از دیپلماسی وجود دارد که شامل دیپلماسی رسمی، عمومی و سایبری  است.

وی ادامه داد: دیپلماسی رسمی مربوط به قوه مجریه است در حالی که  نوع دوم دیپلماسی، اشاره به رهبران دولت‌ ها و ارتباط آنها با جامعه هدف دارد.

وی بیان کرد: سومین دیپلماسی  مربوط به تعاملات سایبری  است که در آن مردم با مردم در تعامل هستند.

شفیعی تصریح کرد: بین این دیپلماسی‌های سه گانه یک نوع دیپلماسی وجود دارد که مربوط به نمایندگان مردم در پارلمان‌ ها است به طوری که  مجالس به عنوان بازرترین وجه نمایندگی مردم وارد رایزنی و تعامل می شوند.

کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: این شکل از دیپلماسی مابین سه نوع دیگر است و یک کانال ارتباطی میان ملت‌ ها محسوب می شود و ظرفیت بالایی دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛وی با اشاره به  اینکه  دیپلماسی بین المجالس  کشورهای اسلامی می‌ تواند  هماهنگی موضع ایجاد کند و جایگاه دنیای اسلام را  ارتقا ببخشد، تاکید کرد: بسیاری از مسائل که در سطح دیپلماسی رسمی قابل حل و فصل نیستند در تعاملات پارلمانی قابل مذاکره و چانه زنی هستند به طوری که  این ظرفیت می‌تواند خیلی از نقاط ضعف دنیای اسلام را  ترمیم کند./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet