شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/18 10:31:00
سرویس فرهنگی

کواکبیان:نبود امنیت شغلی‌از مهمترین‌مشکل خبرنگاران است

**"مصطفی کواکبیان" با اشاره به مشکلات عدیده خبرنگاران تصریح کرد: به نظر من نبود امنیت شغلی خبرنگاران از مهمترین مشکلات آنهاست.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جایگاه خبرنگاران در عرصه فرهنگی امروز جامعه گفت: خبرنگار به عنوان یک عنصر آگاهی بخش و اطلاع رسان است که در صورت برخورداری از ویژگی دقت و سرعت بتواند مسئولیت فرهنگی و رسالت مطبوعاتی و وظیفه‌ سنگین اطلاع رسانی را به نحو احسن انجام دهد و نقش برجسته خود را در تعیین راهکارها و جهت‌گیریهای مسئولان نظام به خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده خبرنگاران افزود: به نظر من عدم تضمین امنیت شغلی خبرنگاران از مهمترین مشکلات آنهاست و هنوز هم روزنامه‌های ما نه صرفاً توسط قوه قضائیه بلکه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات نظارت برمطبوعات توقیف می شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: بارها گفته‌ایم که اگر مدیر مسئولی خطا می‌کند باید مورد توبیخ قرار گیرد اما نباید روزنامه را توقیف و یا لغو مجوز کرد.

وی تصریح کرد:‌ لغو مجوز تیر خلاص برای مجموعه60الی 70 نفری که در یک روزنامه‌ کار می‌کنند، می‌باشد و این امر دائماً موجب نقل و انتقال از یک روزنامه به سایر رسانه‌های مطبوعاتی می‌شود.

نماینده سمنان با اشاره به مشکلات دیگر خبرنگاران همچون بازداشت، برخورد ،توجیه و ممانعت از ورود در بعضی از جلسات خاطر نشان کرد: البته به نظر من مهمترین مشکل مسئله امنیت شغلی خبرنگاران است.

کواکبیان در خصوص عملکرد خبرنگاران در جریان وقایع اخیر گفت: متاسفانه به دلیل این که مسئولیت‌های روشنی برای روزنامه‌نگاران مشخص نشده بود و هم محدودیت‌هایی از طرف مصوبات شورای امنیت ملی وجود داشت و هم قصورهایی که مطرح بود عملاً نقش چندانی نتوانستیم ایفا کنیم و شبکه‌های بی‌بی‌سی فارسی و رادیو آمریکا هدایت این جریان‌ها را به دست گرفتند که این باعث تاسف ماست.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet