انتخابات ریاست جمهوری
1388/05/18 12:08:00
سرویس صحن
با تصویب مواد باقیمانده

بررسی طرح تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی پایان یافت

**مجلس شورای اسلامی کار بررسی و تصویب طرح تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را به اتمام رساند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزییات طرح تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مقرر کردند، دارندگان مدرک دیپلم و کاردانی (به استثناء نیروهای مشمول تبصره 3 که به موجب این قانون استخدام می‌گردند در امور اداری و دفتری مدارس به کار گرفته می‌شوند مگر در مناطقی که با تشخیص آموزش و پرورش نیاز به خدمات آموزشی آنها باشد که پس از طی دوره‌های لازم در رشته آموزشی به کار گرفته می‌شوند.

در صورتی که دارندگان مدرک دیپلم طی پنج سال و کاردانی طی سه سال از زمان استخدام موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش شوند ضمن گذراندن دوره‌های آموزشی مربوط برابر ضوابط و مقررات آموزش و پرورش به رسته آموزشی منتقل می‌شوند.

براساس ماده 11 این طرح به منظور رعایت اصل 75 قانون اساسی دولت موظف است تعداد معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی موضوع این قانون را در هر سال در سقف تعیین شده در بند (ج) ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری به استخدام درآورد.

براین اساس استخدام معلمین حق التدریس و نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی با رعایت بند (ی) ماده 145 قانون برنامه پنجساله چهارم صورت می‌گیرد و در سال‌های بعد از برنامه پنجساله چهارم آموزش و پرورش موظف به استخدام باقیمانده آنها تا سقف 60000 نفر براساس مفاد این قانون در مدت زمان تعیین شده خواهد بود.

همچنین با تصویب مجلس، از کمیسیون اجتماعی یک نفر و از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دو نفر بر حسن اجرای این قانون نظارت خواهند داشت و وزارت آموزش و پرورش موظف است گزارش عملکرد هر ساله این قانون را حداکثر تا پایان خرداد ماه سال بعد به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet