شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/18 12:37:00
سرویس سیاسی

سنایی: رئیس مجلس بر تداوم کار کمیته‌های مجلس تاکید دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشرفت کار کمیته‌های پیگیری مجلس مستلزم همکاری نهادهای قضایی و نظارتی است.

"مهدی سنایی" در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ورود مجلس به موضوع بازداشت شدگان با استقبال جامعه روبرو شده است اظهار داشت: با وضعیت فعلی و برخی محدودیت‌های موجود، در ادامه فعالیت این کمیته تردید وجود دارد.

سنایی در ادامه تاکید کرد: پیشرفت کار کمیته‌های مجلس مستلزم همکاری نهادهای قضایی و نظارتی است.

وی افزود: انتظار جامعه از عملکرد کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان بیش از میزان موجود می‌باشد و به همین علت نیز مراجع قضایی و نظارتی باید همکاری بیشتری با مجلس برای ادامه کار داشته باشند.

عضو کمیته رسیدگی به وضعیت بازداشت شدگان با اشاره به جلسه مشترک هفته گذشته این کمیته با دادستان تهران گفت: با توجه به وضعیت فعلی اینکه این کمیته تا چه اندازه در اهداف خود موفق بوده تردیدهایی وجود دارد.

وی در خصوص بازدید مجدد اعضای این کمیته از زندان اوین نیز گفت: اگر چه دادستان تهران قول این بازدید را داده بود و مجلس نیز آن را پیگیری نمود اما زمان انجام آن هنوز مشخص نمی‌باشد.

سنایی افزود: امیدواریم قوه قضاییه با کمیته مجلس همکاری ‌کند تا مجلس بتواند دغدغه‌های موجود راجع به مسایل پیش آمده پس از انتخابات را پیگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: برخی از اجحاف‌های صورت گرفته مغایر اصول قانون اساسی و موازین اخلاقی است و به هیچ وجه نمی‌توان این موازین را زیر پاگذاشت.

سنایی با انتقاد از اقدامات برخی نمایندگان درباره فعالیت این کمیته‌ها گفت: متاسفانه تحمل مجلس پایین است.

سنایی در پایان گفت: رئیس مجلس بر تداوم کار کمیته‌های پیگیری مجلس تاکید دارد و نسبت به مسایل پیش آمده دغدغه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet