هدر موبایل
1396/11/01 17:37:57
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح جلسه کمیسیون شوراها:

عضویت اعضای اتحادیه‌های صنفی در دوره ششم شوراها امکان‌پذیر نیست

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: عضویت همزمان اعضای اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف در دوره ششم شوراهای اسلامی امکان‌پذیر نیست اما در دوره پنجم مشکلی ندارد.
عضویت اعضای اتحادیه‌های صنفی در دوره ششم شوراها امکان‌پذیر نیست سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: عضویت همزمان اعضای اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف در دوره ششم شوراهای اسلامی امکان‌پذیر نیست اما در دوره پنجم مشکلی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104494729728.jpg عضویت,اعضای,اتحادیه‌های,صنفی,در,دوره,ششم,شوراها,امکان‌پذیر,نیست Icana

اصغر سلیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به دستور کار جلسه امروز (یکشنبه یکم بهمن ماه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی طرح استفساریه نحوه عضویت همزمان اعضای اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف کشور با عضویت در پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای کشور یکی از موضوعات مطرح در جلسه امروز بود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این سوال مطرح است که آیا محدودیت های ایجاد شده در ماده 32  قانون شوراها که در تاریخ 20 تیر ماه سال جاری به تایید شورای نگهبان رسیده قابل اجرا است یا خیر؟ بر این اساس پاسخ خیر است؛ به عبارتی افرادی که در اتاق بازرگانی هستند نمی توانند عضو شورای شهر و روستا باشند لذا با توجه به این قانون، شامل این دوره نمی شود و از دوره ششم اجرایی می شود.

وی ادامه داد: همچنین گزارشی از سوی آقایان کامران، امیرآبادی و یوسف نژاد از نحوه حضورشان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه نیز به اعضاء ارائه شد.

این نماینده مجلس در مجلس دهم افزود: معاون اقتصادی وزارت اطلاعات  نیز در روز سه شنبه هفته جاری به کمیسیون دعوت خواهد شد تا در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس حاضر شده و در خصوص مسائل و مفاسد اقتصادی توضیحات لازم را ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسات آتی کمیسیون نیز میزبان رییس شورای شهر تهران خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet