شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/18 13:03:00
سرویس صحن
میرتاج‌الدینی در نطق میان دستور عنوان کرد

ناقضان حقوق بازداشت شدگان هم به پای میز محاکمه کشانده شوند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد راه توسعه و پیشرفت کشور تنها با انسجام، همکاری نیروهای دلسوز انقلاب و همکاری مجلس، دولت و قوه قضائیه به خصوص در حول محور وحدت جامعه یعنی ولایت فقیه میسر می‌شود.

محمد رضا میرتاج‌الدینی روز یکشنبه در نطق میان دستور خود گفت: انتخابات ریاست جمهوری و حماسه بزرگ حضور چهل میلیونی مردم انقلابی ایران در پای صندوق‌های رای فرصت مغتنیم برای جامعه و ظرفیت‌های آن آشکار نمود.

وی خاطر نشان کرد:در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب که رهبر انقلاب آن را دهه عدالت و پیشرفت نامیدند همه باید در راه توسعه انقلاب و کشور تلاش کنیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهارداشت: مجلس با پنج سال تجربه اصول‌گرایی، دولت دهم با چهار سال تجربه‌های گرانبها، قوه قضائیه یک دوره مدیریت جدیدی را تجربه خواهد کرد در چنین ظروف سیاسی و اجرایی همگان منتظر خواهند ماند آیا تحولات مثبت و رو به رشد در عرصه‌های فرهنگی،اجتماعی، اقتصادی جامعه رخ خواهد داد.

وی یاد آور شد:این شرایط ویژه و مغتنم که نیک وبد دوران به حساب جریان اصیل انقلاب و ارزش‌مداران و اصول‌گرایان ثبت خواهد شد چه باید کرد.

میرتاج‌الدینی با اشاره به دو گونه حرکت و مقایسه آن از جمله روز مرگی و اشتغال به امور کم اهمیت‌ اکتفا به کارهای روبنایی در زمینه‌ فقر، فساد و تبعیض، فرو غلتیدن در نزاع‌های بی‌حاصل و خنثی شدن استعداد‌ها و تردید و واهمه ازانجام کارهای بزرگ، یا راه دیگر دور اندیشی و کلان نگری، اهتمام به امور زیربنایی اقدام به کارهای تحول بخش و مبارزه اساسی با فقر و ..  اظهار داشت: حال باید به کدامیک توجه نمود.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به حوادث پس از انتخابات گفت:‌متاسفانه برخی برخلاف وعده و شعارهایی که داده بودند از قانون عبور کردند بر خط امام پشت نمودند و بر ارکان نظام شوریدند .

وی خاطر نشان کرد: حوادث پس از انتخابات بسیار ناخوشایند بود و به وحدت انقلاب آسیب زد.

میرتاج‌الدینی افزود:‌در میان این حوادث آشوبگران خسارت‌های زیادی به جان و مال مردم زدند در این میان عده‌ای هم در بازداشتگاه‌ها در کنار حوادث آسیب دیدند که برای احقاق حقوق آنان رهبری معظم انقلاب دستور قاطع صادر کردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: از قوه قضائیه می خواهیم همچنان که اغتشاش‌گران و عوامل آشوب را به پای میز محاکمه کشانده است خاطیان و ناقضان حقوق بازداشتیان و عوامل آشوب درکوی دانشگاه تهران را هم به سرعت به میز محاکمه بکشاند.

وی در بخش دیگری به رییس جمهور و انتخاب کابینه دولت دهم پرداخت و افزود: کابینه دولت دهم باید همگرا با رییس جمهور ودولت مکتبی باشد و تعهد، تخصص و  از الزام عملی به ولایت فقیه برخوردار باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet