شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/18 13:43:00
سرویس سیاسی
بروجردی خبر داد

مخالفت رییس مجلس با استعفای جلالی

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بنابه درخواست رئیس مجلس، "کاظم جلالی" همچنان سخنگوی کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان می‌باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاءالدین بروجردی با بیان اینکه دکتر لاریجانی با استعفای مکتوب آقای دکتر جلالی مخالفت کردند، گفت: در نشستی که دیروز به این منظور برگزار شد مقرر شد تا آقای جلالی به احترام نظر رئیس مجلس به عنوان سخنگوی کمیته پیگیری بازداشت‌های اخیر فعالیت مجدد خود را آغاز کند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل استعفای جلالی از سخنگویی این کمیته چه بود گفت: خودشان گفته‌اند که مشغله کاری.چ

وی افزود: سخنگویی کمیسیون امنیت ملی که خودش یک کار سنگینی است آنچه که مهم است اینکه ایشان مجددا کارشان را شروع کرده‌اند.

رئیس کمیته پیگیری وضعیت بازداشت ‌شدگان اخیر در پاسخ به این سوال که آیا مشکل جلالی برطرف شده است گفت: نه با توجه به درخواست آقای لاریجانی ایشان پذیرفتند که مجددا کارشان را شروع کنند.

بروجردی در پاسخ به این سوال که آقای جلالی تحت فشار بودن برای گزارش از بازدیدها را از دلایل استعفای خود ذکر کردند گفت: ما در درخواستی که از اوین و سایر بازداشتگاه‌ها داشتیم پاسخ مثبت گرفتیم و آقای دکتر لاریجانی هم نظرشان ادامه کار است البته ما سعی می‌کنیم سقف زمانی مشخصی بگذاریم که نکاتی که به کمیته ویژه پیگیری مربوط می‌شود را از بنده سوال نکنید.

وی در پاسخ به این سوال که در اوین شما فقط با 4 نفر بازدید داشته‌اید گفت: بحث اینست که برای نظر خواهی از وضعیت یک زندان 4 نفر در مجموعه 30 نفر عدد کمی نیست.

رئیس کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان اخیر خاطرنشان کرد: ما 5 ساعت وقت گذاشتیم و اگر ضرورت داشته باشد می‌توانیم وقت بیشتری بگذاریم و تعداد بیشتری را ببینیم.

خبرنگاری در مورد سخنان محمد قوچانی که گفته بود مشکل ما مساله آب و غذای بازداشتگاه نبوده است و آقای بروجردی در مصاحبه پس از بازدید درخواست‌های واقعی ما را منعکس نکرده‌اند از بروجردی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: من عین واقعیت را گفتم؛ حرف قوچانی این بود که تعیین تکلیف ما خواست ماست که بنده عین خواسته ایشان را منعکس کردم.

بروجردی در پاسخ به سوال دیگری که از تاج زاده خبری کسب نکردید اظهار داشت: هنوز از ایشان خبری نداریم.

رئیس کمیته پیگیری بازداشت‌های اخیر در پاسخ به این سوال که گفته شد در مورد بازداشت‌گاه کهریزک دو نفر از نیروی انتظامی مقصر شناخته شدند و با آنها برخورد می‌شود آیا این سطح برخورد با متخلفین کفایت می‌کند افزود: شورای امنیت ملی این موضوع را به صورت ویژه دنبال می‌کند و نتایج را هم اعلام خواهند کرد.

وی افزود: مجموعه برخوردی که باید صورت گیرد و دستوراتی که مقام معظم رهبری در این زمینه صادر فرمودند توسط کمیته ویژه دبیرخانه شورای امنیت در حال پیگیری است.

بروجردی در ادامه از بازدید کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌های اخیر از یکی دیگر از بازداشتگاه‌ها خبر داد ولی نامی از آن نبرد و اعلام نام این بازداشتگاه را به پس از بازدید موکول کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet