هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:‌

تخریب پادگان 06 دستاویزی برای افزایش آلودگی هوا/برج سازی در منطقه چهار بحران آفرین است

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با انتقاد ازمصوبات ضد محیط زیستی شورای شهرگذشته، گفت:‌ تخریب درختان پادگان 06 به بهانه برج سازی مخالف منافع زیست محیطی است.
سه‌شنبه 3 بهمن 1396 ساعت 08:26
تخریب پادگان 06 دستاویزی برای افزایش آلودگی هوا/برج سازی در منطقه چهار بحران آفرین است عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با انتقاد ازمصوبات ضد محیط زیستی شورای شهرگذشته، گفت:‌ تخریب درختان پادگان 06 به بهانه برج سازی مخالف منافع زیست محیطی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100167381698.jpg تخریب,پادگان,06,دستاویزی,برای,افزایش,آلودگی,هوا/برج,سازی,در,منطقه,چهار,بحران,آفرین,است Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، درخصوص مجوز ساخت و ساز در پادگان 06 و تخریب درختان این ناحیه، گفت: تخریب درختان این منطقه به بهانه برج سازی و تراکم فروشی ازسوی شهرداری به طورحتم سبب افزایش آلودگی هوا، تشدید ترافیک و تخریب فضای سبز تهران می شود، از شورای شهر و شهرداری انتظارمی رود که در اجرای مصوبات درگذشته مدیریت شهری کارشناسی ترعمل کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از مصوبات شورای شهر دردوره گذشته در جهت افزایش مشکلات پایتخت بود، افزود:‌ درشرایط فعلی تهران فضای کافی برای ساخت و ساز نداشته و تنها به دلیل مشکلات آب و هوایی شرایط زندگی در آن سخت و دشوار است، اینکه بخواهیم با هر بهانه ای فضای اندک سبز تهران را تخریب کرده و به تعداد برج های مسکونی اضافه کنیم؛ فقط شرایط محیط زیستی را دچارمشکلات عدیده می شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری در اجرای این مصوبه باید تجدید نظر کند، تصریح کرد:‌ نمونه چنین پروژه هایی ایجاد مرکز تجاری کوروش در اتوبان ستاری است که حجم ترافیک در آن منطقه را چند برابر افزایش داده است، بنابراین تخریب پادگان 06 در منطقه پاسداران تهران نیز از این مشکل مستثنی نیست، بنابراین مسئولان شهری بهتر است پیش از این به افزایش معضلات تهران دامن نزده و قبل از اجرای هر پروژه ای تبعات آن را بادقت بررسی کنند.

ذوالقدر با اشاره به اینکه شهرداری باید اولویت ها را در اجرای هر طرح و پروژه ای مد نظر قرار دهد، گفت:‌ هرگونه مسئله جانبی، مانند آلودگی هوا، ترافیک و تخریب فضای سبز باید مورد توجه قرار گیرد، متاسفانه فضای سبز فعلی تهران شرایط قابل قبولی نداشته و ادامه سیاست های دوره گذشته شهرداری مانند تخریب باغات و فضای سبز مشکلات را چندین برابر افزایش می دهد؛ البته در قانون برنامه ششم توسعه مصوب شد که درمعابر کم عرض و درمناطق سبز مجوز برای بلند مرتبه سازی صادر نشود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با بیان اینکه ادامه برج سازی ها بحران آفرین و فاجعه بار است، افزود:‌ از شهرداری انتظار می رود که جلوگیری از تخریب باغات و فضای سبز را در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر