شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/18 13:56:00
سرویس صحن
نطق میان دستور کواکبیان

مادامی که مجلس به وزاری پیشنهادی رای ندهد هیچ‌فردی وزیر نخواهد بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:‌ مادامی که خانه ملت به وزاری پیشنهادی رای ندهد هیچ کس در این کشور وزیر نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مشروعیت مردمی نظام به همراه مشروعیت الهی آن با هم مبنای مشروعیت نظام برآمده از خون شهیدان و منویات حضرت امام (ره) را می‌سازد.

مصطفی کواکبیان روز یکشنبه در نطق میان دستور گفت: مقبولیت حکومت پس از مشروعیت بوده و به مفهوم اطلاعات از مفهوم حکومت است و هیچ ربطی هم به مشروعیت نظام ندارد.

وی خاطر نشان کرد:‌ هر چند حاکمیت در نظام سیاسی اسلام یکپارچه و مطلق است و حاکمیت دوگانه حرف بی‌ربط و غیر منطقی است اما مشروعیت نظام سیاسی اسلام در عصر غیبت امام زمان(عج) از دو منشاء الهی و مردمی باهم توامان نشأت می‌گیرد هر کسی غیر از این بگوید منشأ و میزان رای ملت بودن فقه سیاسی امام راحل را باور نکرده است.

کواکبیان اظهار داشت:‌ براساس روح حاکم برقانون اساسی رییس جمهور موظف است بیش از هر اقدام دیگری برای هیات وزیران از مجلس رای اعتماد بگیرد لذا منشاء مشروعیت دولت هم مجلس است.

وی در ادامه روز 17 مرداد ماه روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران تبریک گفت و افزود: باید تامین امنیت شغلی برای آگاهی بخشان جامعه فراهم شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet