هدر موبایل
1396/11/03 10:53:51
سرویس صحن
نوبخت حقیقی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی:

الکترونیکی شدن پرونده های درمانی 30 درصد هزینه ها را کاهش می دهد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تنها راه عبور از مشکلات اجرای طرح تحول سلامت، عمل به نظام ارجاع است.
الکترونیکی شدن پرونده های درمانی 30 درصد هزینه ها را کاهش می دهد رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تنها راه عبور از مشکلات اجرای طرح تحول سلامت، عمل به نظام ارجاع است. https://cdn.icana.ir/d/019/201704100888687238.jpg الکترونیکی,شدن,پرونده,های,درمانی,30,درصد,هزینه,ها,را,کاهش,می,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی نوبخت حقیقی در نشست علنی امروز (سه شنبه 3 بهمن) مجلس شورای اسلامی درخصوص عملکرد بودجه دولت گفت: طرح تحول سلامت موفق شده تا مردم در مراجعه به بیمارستان ها مشکلی در پرداخت ها نداشته باشند که این امر با کمک های دولت انجام شده است و GDP را به 9.1 درصد افزایش داده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در گذشته مردم 53 درصد هزینه ها را پرداخت می کردند که با اجرای طرح تحول سلامت پرداختی مردم به 38 درصد کاهش یافته است، بیان کرد: با این وجود نیز همچنان درصد پرداخت مردم بالا است، زیرا تورم و مراجعات افزایش یافته است.

وی افزود: سال گذشته با کمک دولت و کمیسیون بهداشت مجلس 8 هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت پرداخت شد ولی با مخارج بالایی که وجود دارد می توان گفت که این چاه ته ندارد که فعلا 7 هزار و 500 میلیارد تومان را به این بودجه اضافه کرده ایم.

نوبخت حقیقی با بیان اینکه هر چند مشکلات مردم حل شده ولی برای پرستاران و اطباء همچنان مشکلاتی وجود دارد، گفت: علت مشکلاتی که در این طرح وجود دارد، مخارج بیش از حد است که اگر در مقابل این مخارج بیش از حد نایستیم به مشکل برمی خوریم.

رئیس کمیسیون بهداشت با بین اینکه تنها راه نجات از این مشکل اجرای قانون برنامه ششم توسعه و نظام ارجاع است، گفت: اگر پرونده ها الکترونیکی شود، در هزینه های حوزه بهداشت و درمان 30 درصد صرفه جویی می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet