شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/18 14:20:00
سرویس سیاسی

کاتوزیان:توضیحات نیروی انتظامی برای ما قانع کننده نیست

**حمیدرضا کاتوزیان گفت: در بازداشتگاه کهریزک جنایت یا اقدام منجر به قتل صورت پذیرفته است و باید مطابق با قوانین کشور با این موضوع رفتار کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حمیدرضا کاتوزیان" نماینده تهران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه درجمع خبرنگاران اظهار داشت: در مورد بازداشتگاه کهریزک، یک بخش قتل‌هایی است که در نتیجه ضرب و شتم‌ها رخ داده است و منجر به از بین رفتن جوانان این کشور شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان اظهار داشت: برای رسیدگی به این موضوع، مجاری قانونی روشن و شفاف است.

رئیس کمیسیون انرژی خاطرنشان کرد: این وقایع باید صرفنظر از گزارش‌هایی سیاسی افراد بررسی شود.

وی‌افزود: این که مسئولان نیروی انتظامی بگویند که اطلاع نداشتیم درست نیست چرا که گزارش‌هایی مرتب و روزانه به فرماندهی ارائه می‌گردد.

کاتوزیان گفت: خیلی بعید است که فرمانده ناجا از این مسایل بی خبر بوده باشد ایشان به طور مستقیم مسئول است و باید پاسخگو باشد.

وی افزود: ادامه این شیوه‌ها دهن کجی به مردم و خلاف منویات و نظرات  مقام معظم رهبری است.

نماینده‌ تهران خاطرنشان کرد: توضیحات و پاسخ‌های فرمانده نیروی انتظامی برای ما قانع کننده نبوده است.

وی افزود: دکتر روح الامینی پدر محسن روح الامینی از کشته شدگان وقایع اخیر، خواستار قصاص قاتل فرزندش شده است.

وی افزود:دربازداشتگاه کهریزک جنایت یااقدامی که منجر به قتل و جنایت شده صورت پذیرفته است و باید مطابق با قوانین کشور با این موضوع رفتار کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان گفت: این که فقط به دو افسر تشر بزنیم کافی نیست چرا که فرزندان از دست رفته این سرزمین را زنده نمی‌کند.

کاتوزیان اظهار داشت: باید مجموعه نظام، دستگاه‌های امنیتی و پلیسی پاسخ‌گو باشند چرا که فقط موضوع از بین بردن یک جوان و داغدار کردن خانواده‌ها نیست بلکه کار اینها نظام جمهوری اسلامی را در افکار عمومی زیر سوال برد و اعتماد سازی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است را مخدوش کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان اظهار داشت: برای بازسازی چهره نظام در مورد نیروهای مرتکب باید اقدام عاجل، سریع و جدی صورت گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا سردار رادان نیز در وقایع کهریزک نقشی داشته است گفت: ما جزییات و اسامی را نمی‌دانیم و معتقدیم که باید بررسی دقیقی انجام شود.

کاتوزیان افزود: نباید افرادی که نقشی نداشته اند، هتک حرمت شوند و آنچه که مسلم است اینکه  افرادی که نقشی نداشته‌اند نباید هتک حرکت شوند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر هیچ اطلاعاتی به مجلس نمی‌دهند و باید به نیروی انتظامی و قوه قضاییه اعتماد نماییم تا براساس نقشی که هر فرد داشته است مطابق با قانون و شرع با آنها برخورد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet