هدر موبایل
1396/11/04 10:14:03
سرویس سیاسی
حسین زاده:

گفتمان سیاسی احزاب با ماهیت دولتی خروجی نخواهد داشت/ تحقق اشتراکات سیاسی به موجب گفتگو با اراده احزاب

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: گفتمان‌های سیاسی احزاب نباید در قالب‌های دولتی انجام شود زیرا ثمره‌ای نخواهد داشت.
گفتمان سیاسی احزاب با ماهیت دولتی خروجی نخواهد داشت/ تحقق اشتراکات سیاسی به موجب گفتگو با اراده احزاب نایب رئیس فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: گفتمان‌های سیاسی احزاب نباید در قالب‌های دولتی انجام شود زیرا ثمره‌ای نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/111872.jpg گفتمان,سیاسی,احزاب,با,ماهیت,دولتی,خروجی,نخواهد,داشت/,تحقق,اشتراکات,سیاسی,به,موجب,گفتگو,با,اراده,احزاب Icana

گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، فاطمه رضایی؛ عبدالکریم حسین‌زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در خصوص تشکیل شورای گفتگوی سیاسی احزاب و وزارت کشور، گفت: شکل‌گیری واقعی بین جریان‌های سیاسی نباید توسط دولت شکل گیرد لذا احزاب باید بر حسب نیاز دور هم جمع شده و به گفتمان‌های سیاسی بپردازند.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی گفتمان‌های سیاسی با ماهیت دولتی برای کوتاه مدت دوام خواهد آورد، تصریح کرد: احزاب باید بر اساس میل قلبی و با اراده حزبی گفتمان‌های سیاسی را عملیاتی کنند، این جلسات باید به دور از فضای دولتی تشکیل شود، هرچند نمایندگانی از دولت می‌توانند در آن حضور داشته باشند.

وی افزود: وزارت کشور برای شکل گیری گفتمان سیاسی میان احزاب می‌تواند آغازگر خوبی باشد اما احزاب باید خود بر اساس میل و اراده ادامه دهنده این گفتمان‌ها باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: گفتگوی سیاسی با ماهیت دولتی نتیجه و ثمره چندانی نخواهد داشت، حال آنکه شکل‌گیری گفتمان حزبی با اراده و بر حسب نیاز در خصوص موضوعات و مشکلات روز جامعه، مطالبات مردم و سایر مسائل داخلی تاثیرات بسیار و موثری خواهد داشت.

وی افزود: گفتگو بدون اراده و میل احزاب نمی‌تواند سبب رسیدن به اشتراکات، سرمایه‌گذاری بر روی اشتراکات و رفع اختلاف نظرها نخواهد شد اما گفتگو بر اساس نیاز و اراده احزاب امکان تحقق اشتراکات سیاسی و خروج از بن بست‌های بحرانی را فراهم می‌کند.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گفتمان سیاسی باید خواسته قلبی و تثبیت شده احزاب باشد تا در مسیر رفع مشکلات سیاسی کشور مفید واقع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet