هدر موبایل
1396/11/03 19:38:58
سرویس استان ها

استاندار خوزستان دستور سریع انتقال آب از مارون به شادگان را صادر کند

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار خوزستان دستور سریع انتقال آب از مارون به شادگان را صادر کند.
استاندار خوزستان دستور سریع انتقال آب از مارون به شادگان را صادر کند نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار خوزستان دستور سریع انتقال آب از مارون به شادگان را صادر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105971929374.jpg استاندار,خوزستان,دستور,سریع,انتقال,آب,از,مارون,به,شادگان,را,صادر,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید ناصری‌نژاد در دیدار عمومی با مردم شهرستان شادگان در مسجد امیرالمومنین(ع) اظهار داشت: وضعیت شادگان در وضعیت بدی قرار دارد و  بیکاری شهرستان از خط قرمز نیز گذشته است، به تبع وضعیت نابسامان شهرستان خیل زیادی از مردم شهرستان از شادگان مهاجرت کرده‌اند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ما در شادگان برای حل مشکلات چهار محور اساسی داریم افزود: یکی از این محورها صنعت است که با وجود صنایع فولاد باید بار اصلی اشتغال را به دوش بومیان شهرستان قرار دهیم، دیگر محور بندر شادگان است که به دلایل مختلف این بندر تعطیل می‌شود همچنین محور دیگر رودخانه‌ها، تالاب و ساحل شادگان برای جذب توریست است.

وی با اشاره به محور اخیر که تنها امید مردم کشاورزی است، بیان کرد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر مردم ناامید شده‌اند. آب شادگان از مارون تامین می‌شود و مشکل اصلی عدم رسیدن آب به شهرستان وجود اضافه کشت است که مانع رسیدن آب به شهرستان شادگان می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: همه می‌دانند که اولویت کشت با کشت دائم است شما آقای پزشکیان امروز خشک شدن نخیلات را مشاهده کردید همین امروز و بلفور باید دستور حل مشکل آب شادگان توسط استاندار و شما آقای پزشکیان باید صادر شود. چندبار قول رهاسازی داده شده اما پس از آن سیلاب دیگر هیچ رها سازی نداشتیم؛ درخواست دیگرمان تخصیص حقابه از کارون است که قبلا نیز این امر صورت می‌گرفت و این کار تنها کاری است که وجود آب در شادگان را بیمه می‌کند.

ناصری‌نژاد با بیان اینکه مردم شادگان دیگر از حرف‌های من خسته شده‌اند تاکید کرد:مردم شادگان اکنون عمل می‌خواهند و خواستار عملیاتی کردن فوری حل این مشکلات هستیم، شهرستان شادگان علاوه بر مشکل ریزگرد مشکل آب، کشاورزی، بیکاری و هزاران مشکل دارد.

به گزارش تسنیم، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: نگذارید مردم شادگان که مردمی ولایت مدار  و با پیشینه درخشان تاریخی هستند در دردهای خودشان بمانند و در سرتاسر کشور و حتی در خارج از کشور برای مقدار ناچیزی درآمد جویای کار باشند همچنین من خواهش می‌کنم از فردا دستور انتقال آب از مارون به شهرستان شادگان صادر شود تا هر چه سریعتر مشکل مردم شهرستان شادگان حل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet