هدر موبایل
1396/11/04 10:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

مطهری: محاسن برجام بیشتر از معایب آن است/ نمایندگان ملت پا به توپ شدند! / مخالفت با انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
مطهری: محاسن برجام بیشتر از معایب آن است/ نمایندگان ملت پا به توپ شدند! / مخالفت با انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg مطهری:,محاسن,برجام,بیشتر,از,معایب,آن,است/,نمایندگان,ملت,پا,به,توپ,شدند!,/,مخالفت,با,انتقال,آب,دریای,مازندران,به,استان,سمنان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود تصویری از حضورش در هشتمین همایش غزه نماد مقاوت به اشتراک گذاشت.

وی در این همایش مطرح کرد: رژیم صهیونیستی مزاحم دائمی امنیت ملی تمام کشورها است/دفاع از مردم فلسطین یک وظیفه اسلامی و انسانی است.

وی در ادامه تصویری از حاشیه دیدارش با رئیس صداوسیما، معاون سیما و 9 نفر از کارگردانان برجسته سریال‌های فاخر رسانه ملی منتشر کرد.

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، از حضورش در ویژه برنامه آی ایشیقی از شبکه جهانی سحر بمناسبت رویداد تبریز 2018 خبر داد.

 

 

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در صفحه خود در اینستاگرام متن نامه اش به حسین شریعتمداری را به اشتراک گذاشت:

با اهداء سلام،در شماره دوشنبه دوم بهمن آن روزنامه،بخش خبر ویژه،ضمن مخالفت با اقداماتی مانند بازدید نمایندگان از زندان اوین برای آگاهی از وضع بازداشت شدگان و بررسی مسئله خودکشی یکی از آنها ،آمده است :
«نکته جالب این که طی هفته های اخیر با وجود تشدید برخی نابسامانی های اقتصادی و طفره رفتن مسئولان دولتی از پاسخگویی،امثال علی مطهری در قامت وکیل الدوله سکوت اختیار کرده اند و این در حالی است که مردم انتظار دارند که مطالبات اقتصادی آنها از طریق نمایندگان مجلس از دولت پیگیری شود.» و بعد با اشاره به افزایش قیمت دلار آمده است«اما امثال علی مطهری که مدعی بودند ۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد بود،اکنون درباره ثمرات وارونه و تلخ برجام کمترین موضع گیری و پرسش گری از دولت نمی کنند.»
ذکر دو نکته ضروری است:
۱-پیگیری مطالبات اقتصادی و هر مطالبه ای از دولت توسط نمایندگان لزوماً در رسانه ها منعکس نمی شود،چنان که اخیراً جلسه ای با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم و موضوع افزایش نرخ ارز و مؤسسات اعتباری بررسی شد. همین طور است پیگیری سوال از رئیس جمهور،علاوه بر این،اهمیت ارزشهای انسانی مانند آزادی و حقوق بشر کمتر از معیشت و اقتصاد مردم نیست و گاه بیشتر است.مردم انتظار پیگیری اینگونه مسائل را نیز از نمایندگان دارند.
درست نیست که تا دولتی به حقوق ملت توجه کرد و به آزادی های انسانی احترام گزارد،دائم از معیشت مردم که همیشه می توان نقصی در آن یافت بگوئیم و وقتی دولتی همسوی خودمان روی کار آمد معیشت را فراموش کنیم. این سوال مطرح است که چرا کیهان به مسائلی مثل قتل ستار بهشتی نمی پردازد؟
۲-برجام حاصل تفکر و تلاش کل نظام از جمله مقام رهبری است و هیأت مذاکره کننده با اذن ایشان آن را امضاء کردند. محاسن و معایب آن که معتقدم محاسن آن بسیار بیشتر از معایب آن است به کل نظام بر می گردد نه فقط به دولت.
مشکلات اقتصادی امروز ریشه های دیگری دارد که مهمترین آن ساختار اقتصادی کشور و کوچک بودن بخش خصوصی و چهار پاره بودن اقتصاد در دست دولت،نظامیان،نهادهای حکومتی و بخش خصوصی و در نتیجه،نبودن رقابت عادلانه میان شرکتها و مؤسسات اقتصادی است.
اگر برجام نبود و رانت های گذشته وجود داشت وضعمان بدتر بود. مخالفت آقای ترامپ با برجام یکی از نشانه های نافع بودن برجام برای ماست گرچه هماهنگی کیهان و همفکرانش در این موضع با ترامپ و تلاش آنها از ابتدا برای اجرانشدن این توافقنامه ،قابل تأمل است. 
مستدعی است این پاسخ طبق قانون مطبوعات عیناً و در همان محل در اولین شماره آن روزنامه درج گردد.

 

وی در پستی دیگر تصویری از حضور تیم مجلس شورای اسلامی در اولین دوره مسابقات فوتسال یادواره شهدای آتش نشان منتشر کرد.

 

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات وپردیس؛سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، با انتشار پست زیر نوشت: برخی بر این باور هستند که استان تهران به دلیل پایتخت بودن در تمامی نقاط از خدمات نسل چهارم شبکه تلفن همراه بهره‌مند هستند؛متاسفانه این تصور درستی نیست.برخی از مناطق استان تهران تا به امروز از این خدمات بی‌بهره هستند. با پیگیری هایی که از طریق وزارت ارتباطات داشتم، بخش عظیمی از مناطق استان تهران تا آخر امسال و مابقی مناطق  در سال آینده تحت پوشش نسل چهارم شبکه تلفن همراه قرار خواهند گرفت.

 

 

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس، در صفحه شخصی خود ویدیویی از دیدار با سفیر و اعضای سفارت ایران در بروکسل منتشر کرد.

 

وی همچنین ویدیویی از حضور و سخنرانی اش در پارلمان اروپا و پاسخ به سوالات نمایندگان پارلمان اروپا درخصوص جمهوری اسلامی ایران و روابط فی ما بین با کشورهای اروپائی و مسائل منطقه به اشتراک گذاشت.

 

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس، در صفحه اینستاگرام خود عنوان کرد: هیأت رئیسه مجلس پس از بررسی بودجه سال ۹۷ باید جلسات صحن علنی را به کمیسیون‌ها منتقل کند تا کمیسیون‌ها در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تشکیل جلسه دهند و هر کمیسیون دو طرح در حوزه تولید و اشتغال ارائه دهد. 

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از مجلس و دولت که دچار روزمرگی شده‌اند، گفت: مجلس و دولت باید رویه خود را تغییر دهد و اگر امکان‌پذیر است باید به مدت یک ماه جلسات صحن علنی مجلس تعطیل شود و هر کمیسیون بتواند دو طرح بسیار مهم در حوزه تخصصی خود با فوریت به صحن علنی ارائه دهد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید انتقادات و نگرانی‌هایی که قشر جوان تحصیلکرده در تمام شهرها دارند، جدی گرفته شود، افزود: کمیسیون‌های تخصصی مجلس باید با درک صحیح از شرایط کشور طرح‌های مورد نیاز را به صحن علنی مجلس ارائه دهند تا شاید بتوان کمی از نگرانی و دغدغه‌های موجود در کشور را کاهش داد.

وی ادامه داد: هیأت رئیسه مجلس پس از بررسی بودجه سال 97 باید جلسات صحن علنی را به کمیسیون‌ها منتقل کند تا کمیسیون‌ها در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تشکیل جلسه دهند و هر کمیسیون دو طرح در حوزه تولید و اشتغال مرتبط با مسئولیت تخصصی‌اش به هیأت رئیسه ارائه دهد.

 

حسنوند در ادامه ویدیوهایی از بررسی روند اجرای فازهای باقی مانده پارس جنوبی با حضوربه همراه وزیر نفت، استاندار بوشهر و اعضای کمیسیون انرژی به اشتراک گذاشت.

سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام ویدیویی از نطق اش در صحن مجلس در خصوص موافقت با لایحه یک فوریتی اصلاح بند ۲ ماده واحده قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیریکشتی ها در بنادر منتشر کرد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی در پاسخ به این سوال که چرا کمیسیون تلفیق بودجه اختصاص یافته دولت به میزان ۱۵۰ میلیون دلار برای حل بحران گرد وغبار خوزستان را حذف نمود اذعان داشت : ما آن بودجه را حذف نکردیم بلکه فعلا این بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس تعلیق شده است .تعلیق یعنی ما اختیار این بودجه را نداریم واصل ۱۱۰ قانون اساسی در اختیارات مقام رهبری است.
علی القاعده دولت برای تصویب این بودجه که محل تامین آن از صندوق توسعه ملی است بایدتایید رهبری را بگیرد ودر بودجه بیاورد ولی تا کنون این تاییدیه صورت نپذیرفته ولی در بودجه دولت دیده شده است .
عضو کمیسیون تلفیق در رابطه با عملکرد دولت در این خصوص افزود : صندوق توسعه ملی در اختیار رهبریست و کمیسیون تلفیق سه هفته به دولت فرصت داده است که تاییدیه رهبری را بیاورد و ما همچنان منتظر این تاییدیه هستیم.
وی در ادامه اشاره کرد : مجلس اختیار تصویب ندارد و احساس می شود اراده ای می خواهد این بودجه زیرکانه تصویب شود و من برای معاون پارلمانی دولت و همچنین آقای کلانتری متاسفم که چنین رفتار سخیف و کودکانه ای دارند.
جعفرزاده در ادامه اذعان داشت : همچون سنوات گذشته باید مجوز رهبری پای چنین بودجه هایی بوده هر چند که روال نتیجه پذیری این قضایا محرمانه است و دولتمردان به کمیسیون تلفیق به صورت شفاهی قول گرفتن این مجوز را داده اند اما از دید کمیسیون تخصصی تلفیق ما به گفتار شفاهی اکتفا ننمودیم و تاکید میکنم که فعلا این بودجه تعلیق شده و اگر ظرف مهلت مقرر مجوز لازم ارائه نگردد حذف خواهد شد چون اگر ما هم مصوب نماییم شورای نگهبان اشکال خواهد گرفت بنایراین نیازی به این حواشی در رسانه ها نیست و باید واقع بینانه به موضوع بنگریم.

 

وی در نشست اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی که شب گذشته (دوشنبه 2 بهمن) برگزار شد، گفت: متاسفانه امروز به صورت ناجوانمردانه حملات متعددی به دولت صورت می گیرد در حالی که منابع و مصارف و اوضاع کشور مشخص است و عملکرد دولت نیز بر مبنای همین ظرفیت هاست، اما گویا هنوز انتخابات برای عده ای تمام نشده است و برخی اصرار به ناامید ساختن مردم دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه ما سوار بر یک قایق هستیم و نباید این قایق را سوراخ کنیم، تصریح کرد: فراکسیون مستقلین ولایی همواره چنین استراتژی ای داشته که همراه و همگام دولت باشد تا مشکلات و موانع در سر راه مردم مرتفع شود، به همین منظور مواردی را به صورت تیتروار در حوزه صنعت، معدن و تجارت بیان می کنم.

وی با اشاره به اینکه در سال 1395 در حدود 24 هزار واحد صنعتی و کشاورزی رقمی حدود 17 هزار و یکصد میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید دریافت کرده اند، گفت: در آن زمان رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی اعلام کرد این تسهیلات صرف مطالبات معوق واحدهای تولیدی شده است و افزایش نقدینگی و رونق تولید در این واحدها با این تسهیلات به وجود نیامده است، لذا این اعتبارات عمدتاً به بدهی های بانکی و معوقات اختصاص داده است.

جعفرزاده ایمن آبادی، طرح شبنم کد و ایران کد را دو طرح وزارت صنعت برای مبارزه و مقابله با قاچاق عنوان کرد و از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد که علت لغو این دو طرح را بیان کند و افزود: وزارت صنعت، چه برنامه ای برای مبارزه با قاچاق کالا دارد.

 

جعفرزاده همچنین تصویری از جلسه فراکسیون مستقلین ولایی با وزیر صنعت، معدن و تجارت منتشر کرد.

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی،ازدیدارش باوزیر آموزش و پرورش نوشت. پرداخت حقوق معلمین و توجه به حقوق و هویت اقوام ایرانی مهم ترین محور های گفت و گوی این دیدار بودند. 

همچنین در این دیدار، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، امضا و اسامی بیش از شش هزار نفر از مردم آذربایجان که به بی توجهی های آموزش و پرورش نسبت به هویت این منطقه در کتب درسی انتقاد داشتند را به وزیر آموزش و پرورش رساند. این امضاها در یک کمپین مردمی و توسط مردم جمع آوری شده بود.

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، از تذکرات شفاهی اش در صحن مجلس در رابطه با حل مشکلات فرهنگیان و بازنشستگان، فرصت های گردشگری همدان و افزایش بی رویه نرخ ارز، نوشت.

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامی، تصویری از نامه اعضای مجمع نمایندگان مازندران به رئیس‌ جمهور در مخالفت با انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان منتشر کرد.

 

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود نیز از تذکر نمایندگان مازندران به رئیس جمهور و مخالفت شدیدشان با انتقال آب دریای خزر خبر داد.

 

 سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، از نشست اش با نوربخش رییس سازمان تامین اجتماعی کل کشور و بررسی مشکلات مربوط به ساختمان درمانگاه، ارتقاء آن و همچنین بیمه کارگران و دیگر موارد مرتبط با شهرستان اقلید خبر داد.

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی،پست زیر را در اینستاگرام شخصی خود منتشر کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet