هدر اصلی
1388/05/18 17:04:00
سرویس سیاسی
حاجی بابایی:

پایان هفته آینده آخرین مهلت معرفی کابینه است

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهوری تا ۲۸ مرداد فرصت دارد تا کابینه پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیات رئیسه مجلس  در خصوص زمان معرفی وزرا پیشنهادی به مجلس گفت: مجلس براساس آیین نامه داخلی تا آخر هفته آینده یعنی 28 مرداد رئیس جمهور فرصت دارند تا این افراد را معرفی کند اما هنوز بطور قطعی به ما گفته نشده است. مجلس یک هفته بعد از معرفی اعضای کابینه دولت، رای اعتماد آنها را بررسی می‌کند.

در ارائه گزارش مصوبات امروز در صحن علنی گفت: براساس قانون برنامه 5 ساله چهارم توسعه و قانون مدیریت خدمات کشوری، امروز دولت موظف شد که 60 هزار نفر از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان کودکستان و مربیان کانون پرورش‌های فکری کودکان و نوجوانان را با شرایطی استخدام کنند.

وی افزود: شرایط این است اگر کسانی با مدارک کارشناسی یا بالاتر حق التدریس باشند و تا پایان سال تحصیلی 88-87 ، 4 سال بطور مستمر شاغل باشند و 12 ساعت در هر هفته مدام کار کرده باشند به استخدام رسمی درمی‌آیند.

حاجی بابایی تصریح کرد: اگر با مدرک کاردانی دارای 5 سال سابقه خدمت و 12 ساعت تدریس در هفته باشند بصورت پیمانی استخدام می‌شوند و پس از گرفتن مدرک کارشناسی به استخدام رسمی در خواهند آمد.

وی گفت: اگر حق التدریسی‌ها با مدرک دیپلم باشند باید دارای 7 سال سابقه خدمت و 24 ساعت تدریس در هفته داشته باشند نیز بصورت پیمانی استخدام می‌شوند. اگر بتوانند مدرک کارشناسی را بگیرند به استخدام رسمی در می‌آیند.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: همچنین کسانی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کار می‌کنند اگر دارای مدرک کارشناسی و 44 ساعت در هفته کار اداری کرده باشند، با 5 سال سابقه خدمت به استخدام رسمی درمی‌آیند اگر مدرک کاردانی داشته باشند بصورت پیمانی استخدام شده و در صورت گرفتن مدرک کارشناسی به استخدام رسمی درمی‌آیند.

وی گفت: 7 هزار نفر از آموزشیارانی که قبل از سال 1380 مشغول به کار شدند در صورت داشتن مدرک کارشناسی و یا کارشناس ارشد به استخدام رسمی خواهند آمد و اگر دارای مدرک کاردانی باشند بصورت پیمانی استخدام می‌شوند.

حاجی بابایی افزود: 900 هزار نفر از مربیان کودک که بالای 10 سال سابقه خدمت دارند نیز با داشتن مدرک کارشناسی استخدام رسمی و در صورت داشتن مدرک و یا دیپلم بصورت پیمانی استخدام می‌شوند و پس از گرفتن مدرک کارشناسی بصورت استخدام رسمی درمی‌آیند.

وی تصریح کرد: از تاریخ تصویب این قانون گرفتن هرگونه حق التدریس جدید ممنوع می‌باشد. به نظر می‌رسد این قانون 60 هزار نفر از معلمین حق التدریس در طول 5 سال استخدام شوند.

وی گفت: از این به بعد نیروهای آموزش و پرورش از تربیت معلم، مراکز آموزش عالی مربوط به آموزش و پرورش و دانشگاه پیامبر اعظم و از کلیه دانشگاه‌های دیگر کسانی که می‌خواهند به استخدام درآیند باید آزمون ورودی داده و از طریق دوره هایی که برای آنها در نظر گرفته شده، بشود نخبگان کشوری را بیشتر در آموزش و پرورش جذب کنیم تا یک تحول در این وزارتخانه بوجود آید.

وی در خصوص طرح بیمه فرشبافان و صنایع دستی و شناسه دار (کد دار) اعاده شده از سوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان بر این طرح ایراد اصل 75 قانون اساسی گرفته بود که با مصوبه امروز مجلس بار مالی این طرح را برطرف کردیم. برای سال‌های آینده نیز مقرر کردیم دولت برای نیاز خود تامین بودجه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet