پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/11/04 13:28:04
سرویس صحن
داداشی در تذکر شفاهی:

وزارت خارجه عدم حذف ویزا برای ورود به آذربایجان را پیگیری کند

نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه ویزای جمهوری اسلامی ایران برای اتباع جمهوری آذربایجان حذف شده است، گفت: در مقابل اتباع کشور ما باید با اخذ ویزا وارد آذربایجان شوند که وزارت خارجه باید این موضوع را پیگیری کند.
وزارت خارجه عدم حذف ویزا برای ورود به آذربایجان را پیگیری کند نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه ویزای جمهوری اسلامی ایران برای اتباع جمهوری آذربایجان حذف شده است، گفت: در مقابل اتباع کشور ما باید با اخذ ویزا وارد آذربایجان شوند که وزارت خارجه باید این موضوع را پیگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108979869319.jpg وزارت,خارجه,عدم,حذف,ویزا,برای,ورود,به,آذربایجان,را,پیگیری,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ولی داداشی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 4 بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود درباره حذف روادید بین کشورهای همسایه گفت: یکی از وظایف اساسی دستگاه سیاست خارجی ایجاد روابط صلح آمیز متقابل به دولت های غیرمتحارب است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران عوارض گذر از مرز و همچنین ویزایی که جمهوری اسلامی ایران برای اتباع جمهوری آذربایجان حذف کرده است، اما در مقابل اتباع کشور ما باید با اخذ ویزا وارد کشور آذربایجان شوند، اما در این بین همشهریانی همانند آستارا و بیله سوار که در مجاورت با جمهوری آذربایجان هستند، متضرر می شوند و شهروندان آذربایجانی از این آمد و شدها اقتصادشان رونق می گیرد.

وی ادامه داد: سوالی از وزیر امور خارجه در این باره مطرح شده که هنوز به صحن علنی مجلس نیامده، لذا درخواست ما این است که هر چه سریع تر این سوال در صحن علنی مجلس مطرح شود و وزارت امور خارجه در این باره منفعلانه عمل نکند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزارت خارجه باید رایزنی کند تا مرزها باز شود و شهرهایی که مجاور جمهوری آذربایجان هستند، اقتصادشان رونق بگیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet