ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1396/11/07 09:07:00
سرویس سیاسی
رضایی:

تعلیق تحریم ها به جای لغو آن نقض صریح برجام است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا باید طبق مفاد برجام تمامی تحریم ها را لغو می کرد ولی بجای لغو تحریم تعلیق آن صورت می گیرد که این نقض توافق هسته ای است.
تعلیق تحریم ها به جای لغو آن نقض صریح برجام است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا باید طبق مفاد برجام تمامی تحریم ها را لغو می کرد ولی بجای لغو تحریم تعلیق آن صورت می گیرد که این نقض توافق هسته ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106428188256.jpg تعلیق,تحریم,ها,به,جای,لغو,,آن,نقض,صریح,برجام,است Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در خصوص مواضع اخیر ترامپ بعد از تمدید تعلیق تحریم  های ایران بر اساس توافق نامه هسته ای گفت: کشور ایالات متحده باید طبق مفاد برجام تمامی تحریم های هسته ای و غیر هسته ای را لغو می کرد ولی همانطور که مشاهده می شود بجای لغو تحریم تعلیق آن صورت می گیرد که این نقض توافق هسته ای است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: ترامپ تلاش دارد با استفاده از تحریم ها ایران را وادار به عقب نشینی در مواضع خود کند اما ایران اسلامی در ادامه مسیر پیشرفت لحظه ای توقف نخواهد کرد.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: از زمان روی کار آمدن ترامپ، لحن مقامات آمریکایی نسبت به گذشته تند تر شده و تهدیدات آنها بیش از پیش افزاش پیدا کرده است چرا که بر این گمان هستند که توافق هسته ای که در دولت اوباما با ایران امضا شده، منافع آمریکا را تأمین نکرده در حالیکه متضرر اصلی این توافق ایران است.

وی با انتقاد از تهدید ترامپ در عدم تمدید مجدد لغو تحریم ها گفت: تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران  و تصمیم ترامپ مبنی برتمدید نکردن مجدد آن نیز نقشه ای برای انزوا ایران است که با هدف فشار بر ایران اتخاذ شده است.

وی تأکید کرد: ترامپ تلاش دارد با بزرگنمایی، کشور های دیگر را از توانمندی های دفاعی و موشکی ایران هراسان کرده و جامعه جهانی را مجددا نسبت به ایران بدبین کند . برجام بخوبی نشان داد ایالات متحده کشوری غیر قابل اعتماد است و تنها برای تأمین منافع خود قدم برمی دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:مقامات جمهوری اسلامی باید بسیار هوشیار باشند و باید در مقابل مواضع خصمانه رئیس جمهور ایالات متحده واکنشی صریح و در شأن ایران اسلامی اتخاذ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet