هدر موبایل
1396/11/07 11:26:01
سرویس سیاسی
جاسمی:

جلوگیری از قیمومت غربی‌ها بر کشورهای خاورمیانه با اجرای ایده "شبکه‌سازی امنیتی"

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ایده "شبکه‌سازی امنیتی" جمهوری اسلامی ایران از قیمومت کشورهای غربی بر کشورهای صاحب ثروت در خاورمیانه جلوگیری می کند.
جلوگیری از قیمومت غربی‌ها بر کشورهای خاورمیانه با اجرای ایده "شبکه‌سازی امنیتی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ایده "شبکه‌سازی امنیتی" جمهوری اسلامی ایران از قیمومت کشورهای غربی بر کشورهای صاحب ثروت در خاورمیانه جلوگیری می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103892036884.jpg جلوگیری,از,قیمومت,غربی‌ها,بر,کشورهای,خاورمیانه,با,اجرای,ایده,"شبکه‌سازی,امنیتی" Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در خصوص ایده "شبکه‌سازی امنیتی" که توسط وزیر امورخارجه کشورمان مطرح شده است، گفت: همه کارشناسان حوزه سیاست عنوان می کنند که هماهنگی و همسویی بین کشورهای همسایه در منطقه خاورمیانه خصوصا خلیج فارس می تواند عامل مهمی برای جلوگیری از درگیری و نفوذ غربی ها باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: با توجه به اینکه بیش از 70 درصد انرژی جهان در منطقه خاورمیانه خصوصا خلیج فارس قرار گرفته است از این رو امروزه شاهد بوجود آمدن استعمار جدید توسط آمریکایی ها هستیم در حالی که اگر کشورهای حوزه خلیج فارس با یکدیگر متحد شوند این عامل خارجی از منطقه حذف خواهد شد.

وی ادامه داد: امروزه کشورهای غربی بدنبال قیمومت کشورهای صاحب ثروت در خاورمیانه هستند در حالی که اگر کشورهای مذکور با احترام گذاشتن به قوانین کشورها منطقه، عدم دخالت در امور همدیگر و البته  شناسایی نقاط اشتراک می توانند از این نفوذ جلوگیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید از یاد برد که ایران اسلامی همواره یکی از اهداف و پیام های برگزاری رزمایش های نظامی در آب های خلیج فارس و سایر نقاط کشورمان را ایجاد ثبات و پیامی برای صلح و دوستی مطرح کرده است از این رو کشورهای همسایه می توانند با کنار هم قرار گرفتن قدرت واحدی را رقم بزنند که در مقابل دشمنان توانایی ایستادگی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید گفت که امروزه اتئلاف هایی که بین کشورهای خاورمیانه و غربی ها صورت می گیرد همواره سبب افزایش تنش شده است؛ به عبارتی هدف غربی ها مانند ایالات متحده برای ورود به این ائتلاف صرفا برای تامین منافع مالی است لذا شاهد فروش انبوه تسلیحات به برخی کشورهای هستیم که هیم نموضوع نیز سبب ایجاد ناآرامی در منطقه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet