خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/05/19 14:33:00
سرویس سیاسی

جلالی: قوای سه‌گانه کشور روابطی ارگانیک دارند

**کاظم جلالی تصریح کرد: برای تحقق اهداف و آرمان‌های کشور، سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه بادید همانند اجراء بدن با یکدیگر روابط ارگانیک داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ اشاره داشتند، ما امروز در کشور نیازمند یک وفاق ملی هستیم و باید با وحدت در جهت رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب حرکت کنیم.

وی ادامه داد: لازمه این امر آن است که ما از یک سو روی مبانی و اصول وحدت نظر داشته باشیم تا بیگانگان چشم طمع به کشورمان نداشته باشند و از طرف دیگر ازهمه ظرفیت‌ها اعم از موافق و منتقد در اداره کشور بهره‌ بگیریم.

جلالی یادآور شد: نقد صادقانه افرادی که به نظام اعتقاد دارند، عملاً می‌تواند به فراهم آمدن فضای کار بهتر و بیشتر منجر شود و زمینه رفع ضعف‌های احتمالی را فراهم کند.

نماینده شاهرود تاکید کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان، معاندان و منتقدان دلسوز نظام را از هم تفکیک کرده و فرمودند: وقتی نقد از روی عناد باشد، علمی و منصفانه و براساس دریافت‌های صحیح نخواهد بود اما برخی دلسوزان نظام هستند که نقد صادقانه را مطرح می‌کنند.

جلالی با اشاره به بیانات رهبری در مورد تعامل دولت با سایر قوا، تصریح کرد: ما در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بحث تفکیک قوا داریم تا کارهای کشور به سامان پیش برود ولی این بدان معنا نیست که سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه همه جزیره مجزا ازهم هستند.

وی گفت: ایران کشوری واحد با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه است که این سه همانند اعضای یک بدن باید دارای روابط ارگانیک با یکدیگر باشند تا از طریق این رابطه، اهداف کشور سریع‌تر محقق شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: همه ما وظیفه‌ داریم در اجرای فرمان مقام معظم رهبری و براساس یک مبنای درست، به تعامل بیاندیشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet