هدر موبایل
1388/05/19 14:59:00
سرویس سیاسی

محسنی‌ثانی: هر منتقدی را نباید مخالف دانست

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استفاده از نظرات و دیدگاه منتقدین یکی از اصول مسلمی است که قوه مجریه باید به آن توجه کند.

"محمد رضا محسنی ‌ثانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده دولت از نظر منتقدین، تعامل قوا لازم است تا قوای مقننه و مجریه فرمایشات رهبر انقلاب را به عنوان فصل‌الخطاب در نظر بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید توجه کند که هر نقدی را تخریب نداند و هر منتقدی را به عنوان مخالف قلمداد نکند سعی نماید که از نظرات دلسوزانه منتقدان به نحو احسن استفاده کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تعامل قوا را برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های پنج ساله توسعه و چشم‌انداز بیست ساله امری لازم و ضروری دانست و افزود: باتوجه به این که بیشتر مسئولیت‌های اجرایی در اختیار دولت است لذا لازم است قوه مجریه برای بهتر شدن امور از نظرات کارشناس، مخالفان و موافقان استفاده کند.

وی یادآور شد: اگر دامنه نگاه و تحملان را بالا ببریم و سطح افق دید را توسعه دهیم این عمل موجب رشد و شکوفایی کشور می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس باتوجه به رسالتی که دارد به طور قطع برای پیشبرد اهداف نظام هماهنگی گسترده‌ای با مجموعه دولت خواهد داشت در عین حال قوه مجریه نیز باید همکاری مثبت با مجلس داشته باشد.

این نماینده مجلس گفت:‌ باید توجه داشت این همکاری با حفظ استقلال قوا، معیارها و شاخص‌های رسالتی مد نظر گرفته خواهد شد.

محسنی‌ثانی اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که برای همکاری دو سویه لازم است بحث تعامل است، چرا که تعامل موجب می‌شود تا نتیجه بهتری در نهایت حاصل شود.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به نیازمندی دو قوه مجریه و مقننه امیدواریم دولت وزرای پیشنهادی را به کمیسیون‌های مربوطه معرفی کرده تا بررسی لازم در خصوص آنها صورت گرفته و آنها به نحو بهتری با یکدیگر همکاری نمایند.

محسنی‌ثانی در پایان گفت: وظیفه دولت در گام اول معرفی و وظیفه مجلس هم رای اعتماد به وزراء براساس تخصص، ولایت‌پذیری، کارشناسی و خلاقیت آنها است بنابراین همکاری‌ این دو قوه به طور حتم موجب بهتر انجام شدن امور خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet