هدر موبایل
1396/11/09 12:06:04
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی تاکید کرد:

استانی شدن بودجه آموزش و پرورش از دلایل اصلی رد کلیات بودجه در مجلس/ با عدالت مغایرت دارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یکی از مهترین علت‌های مخالفت نمایندگان با کلیات لایحه بودجه سال آینده را استانی شدن بودجه آموزش و پرورش دانست.
استانی شدن بودجه آموزش و پرورش از دلایل اصلی رد کلیات بودجه در مجلس/ با عدالت مغایرت دارد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یکی از مهترین علت‌های مخالفت نمایندگان با کلیات لایحه بودجه سال آینده را استانی شدن بودجه آموزش و پرورش دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105145213967.jpg استانی,شدن,بودجه,آموزش,و,پرورش,از,دلایل,اصلی,رد,کلیات,بودجه,در,مجلس/,با,عدالت,مغایرت,دارد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتقاد نمایندگان مجلس به استانی شدن بودجه آموزش و پرورش در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 97 در صحن علنی، گفت: یکی از مهترین علت‌های عدم رای  نمایندگان به کلیت لایحه بودجه، اعلام استانی شدن بودجه آموزش و پرورش در آن بود این در حالی است که نمی‌توان با موضوعات آموزش و پرورش شوخی کرد.

مغایرت پرداخت حقوق آموزش و پرورش به صورت استانی با قانون اساسی

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پرداخت حقوق آموزش و پرورش به صورت استانی و خارج کردن این مهم از حیطه اختیارات وزیر با قانون اساسی مغایرت دارد چراکه در اصل 30 این قانون، آموزش و پرورش برای یک ملت دیده شده نه یک منطقه یا استان، لذا پرداخت حقوق‌ها به صورت استانی با هماهنگی استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان، کشور را دچار خُسران و آسیب‌های غیرقابل جبران خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه استاندارها اختیار جابجایی 10درصدی ردیف‌ها را دارند، افزود: اگر استانی دچار بحران و حوادث طبیعی همچون زلزله شود استاندار مجبور به تخصیص 10درصد از بودجه آموزش و پرورش و هر بودجه دیگری که در اختیار دارد به آذوقه و ایمنی مردم خود خواهد شد.

احمدی لاشکی با بیان اینکه در نتیجه این کار در پرداخت حقوق و مزایای دو استان همجوار تفاوت و بی‌عدالتی ایجاد می‌شود، افزود: در صورت وقوع این اتفاق باید هر ماه شاهد یک تحصن از سوی جامعه فرهنگیان در شهرهای مختلف باشیم؛ در حالی که آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است که باید از مرکز اداره و مدیریت شود و باید به فرهنگیان در تمامی استان‌ها از سیستان و بلوچستان تا مازندران به یک نگاه نگریسته شود.

استانی شدن بودجه آموزش و پرورش مغایر با عدالت است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: هر تصمیمی که برای یک معلم در هر استانی گرفته شود، باید همزمان برای تمام معلمان کشور اتخاذ شود؛ در حالیکه بودجه استانی مانع تحقق این عدالت خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet