ایام محرم 1398
1396/11/09 12:48:13
سرویس سیاسی
نانواکناری:

تشکیل تیم اصلاح توافق هسته ای نقض آشکار برجام است/ ایران به هیچ عنوان قائل به مذاکره مجدد نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از اقدام آمریکایی‌ها پیرامون تشکیل تیم اصلاح برجام، گفت: ایران قائل به مذاکره مجدد با گروه ۵+۱ و ترمیم برجام نیست.
تشکیل تیم اصلاح توافق هسته ای نقض آشکار برجام است/ ایران به هیچ عنوان قائل به مذاکره مجدد نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از اقدام آمریکایی‌ها پیرامون تشکیل تیم اصلاح برجام، گفت: ایران قائل به مذاکره مجدد با گروه 5+1 و ترمیم برجام نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104206873144.jpg تشکیل,تیم,اصلاح,توافق,هسته,ای,نقض,آشکار,برجام,است/,ایران,به,هیچ,عنوان,قائل,به,مذاکره,مجدد,نیست Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آغاز نشست‌هایی با هدف ترمیم برجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران موضع متقن و اعلام شده‌ای را در رابطه با برجام دنبال می‌کند به نوعی که در این خصوص قصد عقب نشینی یا کوتاه امدن هم نداریم.

نماینده مردم فریدون کنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه متحدین در رابطه با برجام باید به تعهدات و مفاد سند توافق پایبند باشند، بنابراین هر کدام از طرف‌های مقابل باید پاسخگوی تخطی و نقض برجام خود باشند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در صورتی که نقض برجام اتفاق بیفند، پاسخ محکم را به ناقضان خواهد داد، طرف‌های اروپایی هم نباید با آمریکا و نقض عهدهای آن همراهی کنند زیرا به پایبندی ایران اشراف کامل دارند.

نانواکناری یادآور شد: جمهوری اسلامی قائل به مذاکره مجدد پیرامون برجام با گروه 5+1 نیست، بنابراین با توجه به توافق صورت گرفته نیازی به اصلاح یا ترمیم این سند نمی‌بیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی با هر اقدام خلاف برجام عکس‌العمل قاطعی از خود نشان می‌دهد، متاسفانه آمریکایی‌ها خواهان نقض برجام و مذاکره در حوزه موشکی ایران هستند که غیر ممکن و غیر قابل پذیرش است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت به نقل از رویترز، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در ورشو لهستان گفت که گروه‌های کاری مامور اصلاح مشکلات برجام کار خود را آغاز کرده‌اند و نشست‌هایی را برای تعیین تغییرات مطلوب و میزان مشارکت ایران در این فعالیت ها برگزار کرده اند. در حقیقت گروه‌های کاری ما همچنین می‌خواهند نقاطی را برای افزایش همکاری با اروپا برای مقابله با رفتارهای مضر ایران تعیین کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet