هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان؛

تحقیق و تفحص از وزارت علوم رد شد

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر رد گزارش تحقیق و تفحص از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران تصدی فرهادی موافقت کردند.
سه‌شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 10:14
تحقیق و تفحص از وزارت علوم رد شد نمایندگان مردم در خانه ملت با نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر رد گزارش تحقیق و تفحص از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران تصدی فرهادی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/49513.jpg تحقیق,و,تفحص,از,وزارت,علوم,رد,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی با گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص ازعملکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران تصدی فرهادی با 122 موافق، 68 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

دکتر علی لاریجانی در توضیح گزارش مذکور تأکید کرد: نمایندگان با نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر رد تحقیق و تفحص از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران تصدی آقای فرهادی موافقت کردند.

سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در توضیح گزارش مذکور گفت: پیرو درخواست تعداد 12 نفر از نمایندگان محترم در تاریخ 14/4/1396 مبنی بر تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران تصدی جناب آقای دکتر فرهادی با محورهای 1- بررسی عملکرد مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، 2- عدم توجه به امور فرهنگی دانشگاه‌ها و عدم مبنا قرار دادن سند اسلامی شدن دانشگاه ها، 3- عدم توجه و اقدام در خصوص مشکلات بورسیه‌ها، 4- عزل و نصب‌های سیاسی در وزارتخانه و دانشگاه‌ها، 5- چگونگی استخدام و جذب هیئت علمی در دانشگاه ها، 6- سیاسی کاری در حذف رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی، 7- عدم تخصیص بودجه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها، 8- عملکرد سلیقه‌ای در طرح آمایش دانشگاه‌ها به ویژه برخورد سیاسی با دانشگاه پیام نور تهیه شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین متعاقب آن ارسال درخواست حجت‌الاسلام و المسلمین پژمانفر نماینده محترم مشهد و کلات در تاریخ 18/4/1396 با همان موضوع و محور تقلب علمی در رساله دکتری رئیس جمهور جناب آقای حسن روحانی و مقاله منتشره از سوی ایشان در سال 2002  به این کمیسیون، هیئت رئیسه محترم ضمن تجمیع این دو درخواست طی نامه شماره 4.33148 مورخ 27/4/1396 موضوع را جهت بررسی به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ارجاع نمود.

وی افزود: حسب ماده 214 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و پس از دریافت پاسخ وزارتخانه، مشروح پاسخ‌ها به همراه مستندات به درخواست کنندگان ارائه شد، لیکن متقاضیان در تاریخ 21/6/1396 اعلام کردند که از پاسخ‌های دریافتی قانع نشدند و خواستار ادامه روال قانونی انجام تحقیق و تفحص گردیدند.

میرزاده ادامه داد: در نتیجه کمیسیون حسب وظیفه قانونی، از بالاترین مقام مسئول جهت ارایه توضیحات در تاریخ 29/6/1396 دعوت به عمل آورد اما مقام مذکور در کمیسیون حضور نیافت و معاونین ایشان توضیحاتی ارائه نمودند و جهت تکمیل توضیحات، جلسه پاسخگویی تمدید گردید. اما با پایان تصدی جناب آقای دکتر فرهادی در وزارتخانه و تعیین سرپرست، کمیسیون مجدداً از سرپرست محترم و معاونان ایشان در تاریخ 11/7/1396 دعوت به عمل آورد و محورهای تحقیق و تفحص مجددا توسط امضاکنندگان تشریح و تبیین و سخنان مسئولین اجرایی استماع گردید.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم تصریح کرد: النهایه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری پس از رأی‌گیری تقاضای انجام تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران تصدی جناب آقای دکتر فرهادی را رد نمود./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر