هدر موبایل
1396/11/10 12:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شکور پورحسین:

طرحِ بیمه دستفروشان نادرست و حساب‌نشده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت به‌جای بیمه کردن دستفروشان، باید تدابیر اقتصادی به کار ببرد تا پدیده دستفروشی در جامعه محو شود.
طرحِ بیمه دستفروشان نادرست و حساب‌نشده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت به‌جای بیمه کردن دستفروشان، باید تدابیر اقتصادی به کار ببرد تا پدیده دستفروشی در جامعه محو شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103009209384.jpg طرحِ,بیمه,دستفروشان,نادرست,و,حساب‌نشده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ارتباط با بیمه دستفروشان که روزهای گذشته توسط معاون رفاه وزارت کار مطرح شده بود، به خبرنگار ایلنا گفت: ما اساسا دستفروشی را شغل نمی‌دانیم و اگر تمایل داریم مسئله اشتغال شایسته به شکل جدی در دستور کار باشد، نباید هیچیک از مشاغل کاذب را به رسمیت بشناسیم. دولتی‌ها نیز نباید با چنین طرح‌هایی به مشاغل کاذب و پر از آسیب رسمیت ببخشند.

پورحسین در ادامه با اشاره به اینکه قرار بود بیمه سلامت؛ یک بیمه همگانی برای همه مردم باشد، گفت: خدمات حمایتی مانند یک بیمه درمانی با کیفیت حق همه مردم است. چه دستفروش و چه غیردستفروش، همه باید بیمه درمانی داشته باشند.

وی ادامه داد: اما اینکه از دستفروشان بخواهیم به خاطر شغلشان حق بیمه بپردازند و در نهایت انتظار داشته باشیم این طرح به سرانجام برسد و آنها بتوانند از مزایای بیمه پردازی بهره‌مند شوند، غیرعملی، نادرست و حساب‌ نشده است.

به گزارش ایلنا؛این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه خواستار مقابله دولت با گسترش پدیده دستفروشی از طریق تدابیر اقتصادی شد و گفت: تنها راه‌حل، ایجاد مشاغل پایدار و اتخاذ تدابیر اقتصادی صحیح است. در غیر این صورت هر روز شاهد رواج مشاغل غیررسمی گوناگون خواهیم بود./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet