حلول ماه ربیع الاول
1396/11/10 12:18:29
سرویس صحن
در جلسه امروز قرائت شد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان/انتقاد از ضعف عملکرد دستگاه‌ها در خدمات‌دهی به مردم در بحران برف

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان/انتقاد از ضعف عملکرد دستگاه‌ها در خدمات‌دهی به مردم در بحران برف عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58756.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان/انتقاد,از,ضعف,عملکرد,دستگاه‌ها,در,خدمات‌دهی,به,مردم,در,بحران,برف Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه با توجه به پیگیری مکرر و بازدید رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مدرسه شهید علیجان نژاد شهرستان بابلسر در حال آوار شدن است اما اقدام جدی صورت نگرفته است.

تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت به وزیر بهداشت و درمان درخصوص عدم استفاده اورژانس از امکانات موجود در جاده ها برای کمک به مردم گرفتار شده در برف.

تذکر مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان به اتفاق 11 نماینده به رئیس جمهور درخصوص علت عدم توجه به وضعیت رودخانه کارون و تخلیه پساب و فاضلاب در آن چیست؟

تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت به وزیر کشور به رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضعف عملکرد در خدمات دهی به مردم در بحران برف.

تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز به اتفاق نادر قاضی‌پور، اکبر رنجبرزاده و حسینعلی حاجی دلیگانی نمایندگان مردم ارومیه، تبریز و اسدآباد به رئیس‌جمهور، وزیر راه و وزیر کشور در خصوص ضرورت بررسی اقدامات دستگاه‌های مسئول و کوتاهی دستگاه‌های راهداری، شهرداری و فرمانداری تهران در مدیریت راه‌های وصولی به تهران در روزهای هفتم، هشتم و نهم بهمن ماه باعث آسیب‌های زیادی به مردم در مسیرهای یاد شده است.

تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز  به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد ضرورت اجتناب از جمع‌آوری تلفن‌های ثابت در اماکنی که در حال احداث بنا می باشند.

تذکر احمد سالک نماینده مردم اصفهان به وزیر کشور در مورد اینکه پس از ۲۰ سال پیرامون بخش تقسیمات کشوری با عنایت به رشد شاخصه‌ها از قبیل رشد نرخ جمعیت، گسترش شهرها، جلوگیری از مهاجرت هرچه سریعتر با صدور دستور و مصوبه ارتقای شهرهای شرق اصفهان به شهرستان و ایجاد فرمانداری اقدام جدی صورت گیرد.

تذکر احمد امیرآبادی نماینده مردم قم به وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضعف عملکرد راهداری استان تهران در پیشگیری از یخ زدگی اتوبان تهران- قم و جاده قدیم تهران قم.

تذکر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل به وزیر راه و شهرسازی در مورد دلیل عدم مدیریت صحیح در ساماندهی تهران در برف اخیر.

تذکر محمود صادقی نماینده مردم تهران به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه چرا در شرایط بد آب و هوایی و اختلال در سیستم هواپیمایی کشور به جای تلاش برای کاهش مشکلات مردم امکانات هواپیمایی را چند دلال چارتر کننده در اختیار گرفتند و قیمت بلیت ها را چند برابر کردند؟

تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اینکه اشکالات اساسی در متن آیین‌نامه به میزان تسهیلات توسعه پایدار روستایی که کاملا این تسهیلات را بدون اثر نموده است.

تذکر محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت بی‌تفاوتی آن وزارت خانه در برابر عملکرد سازمان نظام مهندسی و اینکه چرا کنترل نظارت نمی‌شود.

تذکر حسینعلی حاجی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر تحقیقات و فناوری اطلاعات در مورد عدم پرداخت حقوق خانواده یکی از شهدای جهاد دانشگاهی به مدت 8 ماه همچنین به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد علت عدم پرداخت کمک هزینه بلاعوض ماهانه به دانشجویان دکتری وزارت علوم در راستای اجرای نقشه جامع علمی کشور.

تذکر جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام به وزیر راه و شهرسازی در خصوص فعالیت ضعیف اداره راه خراسان رضوی در ارائه خدمات به مردم؛ اکثر جاده‌های نیمه کاره رها شده و سال‌ها است جاده‌های مهم در بخش صالح‌آباد دهستان موسی‌آباد تکمیل نشده است.

تذکر محمودزاده نماینده مهاباد و به اتفاق علی محمد مرادی نماینده مردم قروه به وزیر امور خارجه در خصوص اینکه چرا وزارت خارجه نسبت به جنایات ترکیه در حمله به کشور و مردم سوریه و عفرین سکوت کرده است؟

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص علت عدم پرداخت کمک هزینه بلاعوض ماهانه به دانشجویان دکتری وزارت علوم در راستای اجرای نقشه جامع علمی کشور چیست؟ همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در تهیه و ارائه سند ملی کار شایسته مستند به بند ز ماده چهار قانون برنامه ششم و پاسخگوی وضعیت زندگی یک کار افتاده با حقوق 200 زهار تومان، به وزیر آموزش و پرورش اجتماعی در خصوص بخشنامه ممنوعیت ملاقات دانش آموزان از جانبازان دفاع مقدس و بازدید از گلزار شهدا با چه اهداف پشت پرده‌ای در وزارتخانه شما صادر می گردد؟

تذکر محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان به وزیر امور خارجه اجتماعی در خصوص لزوم استفاده از ابزارهای سیاسی و دیپلماسی در دفاع از مردم کرد در سوریه و لزوم پاسخ به اظهارات نادرست سفیر ترکیه در ایران.

تذکر احمد امیرآبادی نماینده قم به وزیر راه و شهرسازی اجتماعی در خصوص تقدیر و تشکر از کارکنان راه‌آهن جمهوری اسلامی در جابجایی مسافرین در ایام بارندگی برف.

تذکر محمدرضا منصوری نماینده ساوه به وزیر راه و شهرسازی اجتماعی در خصوص سهل‌انگاری مسئولان راهداری استان تهران که موجب شده راه تهران به ساوه از طریق بزرگراه و جاده قدیم بسته بماند و هنوز باز نشده است.

تذکر کوروش کرمپور نماینده فیروزآباد به اتفاق ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر نفت در خصوص ۶۰ درصد قیر وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۶ توسط وزارت نفت و پالایشگاه‌ها بلوکه شده است.

تذکر محمدجواد فتحی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت کاهش قیمت بلیط‌های هواپیمایی در مسیرهای داخلی و قطع دست دلالان چارتر کننده و سودجویان. همچنین به وزیر کشور در خصوص تاکید بر نظارت سازمان تاکسیرانی بر حمل و نقل مسافران توسط تاکسی‌ها در روزهای برفی و بارانی و ضرورت برخورد با متخلفین و به وزیر دادگستری در خصوص ضرورت برخورد سازمان تعزیرات حکومتی با متخلفینی که باعث افزایش قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی شده‌اند.

تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور به وزیر راه و شهرسازی در خصوص چه میزان از هزینه بلیط مسافران برای تسهیلات و خدمات مسافران هزینه می‌شود، نبودن پزشک و تیم کمکی و نبودن هیچ دارویی در قطار در مواقع بحرانی بازی با جان مردم نیست؟ به وزیر کشور نیز در خصوص مدیریت بحران تذکر داد. به وزیر بهداشت و درمان هم در خصوص شاخص بهره‌برداری از تخت در شهرستان نیشابور که نصف شاخص کشوری است و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در خصوص تعیین تکلیف کارگزاران مخابرات روستایی ایران و جلوگیری از تضعیف حقوق این عزیزان تذکر داد.

تذکر اصغر مسعودی نماینده نیریز به وزیر نفت در خصوص نسبت به پیدا کردن جنازه‌های مفقودی حادثه آتش‌سوزی مخزن قیر بندرعباس و بررسی علت حادثه.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص بی‌تدبیری رئیس سازمان راهدای و حمل و نقل بر خدمات ناقص بارش چند روز پیش.

تذکر نظر افضلی نماینده نهبندان به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص عدم حضور رئیس و کارمندان در صندوق کارآفرینی امید در شهرستان نهبندان و عدم پاسخگویی به ارباب رجوع.

تذکر جلال محمودزاده به اتفاق علیمحمد مرادی نمایندگان مهاباد و دهلران به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص قول مساعد رئیس‌جمهور درباره اصل ۱۵ قانون اساسی و تدریس زبان اقوام در دانشگاه‌ها که اجرایی نمی‏شود. همچنین به وزیر نیرو در خصوص دلیل عدم اجرای قانون معافیت بهای برق مصرفی خانه‌های عالم روستایی در مناطق مختلف استان آذربایجان غربی چیست.

تذکر فرهاد تجری نماینده قصرشیرین به وزیر نفت در خصوص علت عدم تامین نفت برای زلزله‌زدگان و سرمای شدید در این ایام چیست؟هرچه سریعتر پیگیری نمایید.

تذکر ولی داداشی نماینده آستانه به وزیر امور خارجه در خصوص پرتکل مرزی مرزنشینان با آذربایجان و کوتاهی به عمل آورد.

تذکر سید صادق طباطبایی‌نژاد نماینده اردستان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دلیل بی‌توجهی به آزادسازی معابر بسته شدن در برف اخیر چیست؟

تذکر مجید کیانپور و محمدحسین فرهنگی نماینده‌های دورود و تبریز به رئیس‌جمهور، وزیر کشور و وزیر اقتصاد در خصوص ضرورت بازسازی سریع آثار اعتراض‌های اخیر از شهر دورود و زدودن آثار تخریب‌های انجام شده.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده تبریز به وزیر راه و شهرسازی، علت عدم تدبیر وزارت راه و شهرسازی علی رغم هشدارهای سازمان هواشناسی بر رفع مشکلات مردم در مسیر تبریز و زنجان و همچنین فرودگاه مهرآباد را تذکر داد.

علی بختیار نماینده گلپایگان به وزیر راه و شهرسازی،: عدم مدیریت مناسب در خطوط ریلی برخی جاده‌های کشور در برف اخیر را تذکر داد، هنچنین وی به وزیر علوم و تحقیقات،: عدم ارتقای دانشکده فنی مهندسی گلپایگان را تذکر داد

بیت الله عبداللهی نماینده اهر و سریس به وزیر راه و شهرسازی، چرا اداره کل راهداری و حمل و نقل آذربایجان شرقی در نگهداری، لکه گیری و برف روبی راه‌های روستایی ضعیف عمل کرده اس را تذکر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet