هدر موبایل
1396/11/11 08:30:42
سرویس فرهنگی
سیاوشی پاسخ داد:

سهم فرهنگ از بودجه سال آتی چقدر است؟/ بودجه نهادهای کوچک فرهنگی را قطع کردند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس می‌گوید اگرچه بسیاری از شرکت‌های تولیدی در کشور زیان‌ده هستند اما اعتبار نهادهای کوچک فرهنگی را که خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌کنند، قطع کردند.
سهم فرهنگ از بودجه سال آتی چقدر است؟/ بودجه نهادهای کوچک فرهنگی را قطع کردند عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس می‌گوید اگرچه بسیاری از شرکت‌های تولیدی در کشور زیان‌ده هستند اما اعتبار نهادهای کوچک فرهنگی را که خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌کنند، قطع کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103111147215.jpg سهم,فرهنگ,از,بودجه,سال,آتی,چقدر,است؟/,بودجه,نهادهای,کوچک,فرهنگی,را,قطع,کردند Icana

طیبه شاه‌عنایتی‌ سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سهم فرهنگ در لایحه بودجه سال 97، گفت: سهم حوزه فرهنگی از بودجه سال آینده بسیار ناچیز است و تنها 7 دهم درصد از بودجه به فرهنگ تعلق می‌گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبارات عمرانی دستگاه‌های بزرگ فرهنگی -که ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد قرار دارند- و سازمان‌های ورزشی در بودجه سال 97 کاهش یافته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه افزایش بودجه در حوزه فرهنگ و ورزش ضروری است، اضافه کرد: تئاتر، سینما و سالن‌های ورزشی نه تنها جزء مسائل حاشیه‌ای نیستند بلکه در بطن زندگی مردم قرار دارند و باید بودجه عمرانی آنها سالیانه افزایش یابد.

سیاوشی اظهار کرد: اختصاص اعتبار به نهادهای فرهنگی و ایجاد اشتغال در این حوزه می‌تواند معضل بیکاری را تا حدودی برطرف کند؛ با این راهکار می‌توان مشکلات معیشتی مردم را نیز حل کرد.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ورزش همیشه به عنوان نقاط ضعف دولت معرفی می‌شوند، تاکید کرد: دولت تاکنون نتوانسته این دو حوزه را به خوبی پوشش دهد؛ تخصیص اعتبارات کافی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره‌ که حدود 70 درصد آن پیش رفته است ضروری است.  

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه دولت رفع مشکلات بخش فرهنگی را در اولویت قرار نداده است، ادامه داد: برای توسعه صنعت گردشگری باید اعتبارات لازم برای مرمت و بهسازی موزه‌ها اختصاص یابد که متاسفانه بودجه سال 97 مشکلات چندانی را در این زمینه برطرف نمی‌کند؛ دولت در برخورد با مشکلات مالی از بودجه بخش فرهنگی هزینه می‌کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد کمیسیون تلفیق، افزود: اگرچه بسیاری از شرکت‌های تولیدی زیان‌ده هستند اما کمیسیون تلفیق به این مورد توجهی نکرد و در عوض نهادهای کوچک فرهنگی که خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌کنند و دپیلماسی فرهنگی کشور را در سطح بین‌الملل پیش می‌برد از دریافت اعتبار در سال 97 محروم کرد./

پایان پیام

گفت و گو از هانیه خاکپور

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet