هدر موبایل
1396/11/13 13:34:57
سرویس اقتصادی
بختیاری عنوان کرد:

بازاریابی شرط بقای نهضت کشت گلخانه‌ای / تولید محصولات گلخانه‌ای بیش از نیاز مصرف کشور است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: در صورت بروز وقفه در بازاریابی و فروش محصولات گلخانه‌ای در بازارهای داخلی و خارجی نهضت کشت گلخانه‌ای دچار مشکل می‌شود.
بازاریابی شرط بقای نهضت کشت گلخانه‌ای / تولید محصولات گلخانه‌ای بیش از نیاز مصرف کشور است عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: در صورت بروز وقفه در بازاریابی و فروش محصولات گلخانه‌ای در بازارهای داخلی و خارجی نهضت کشت گلخانه‌ای دچار مشکل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102494316089.jpg بازاریابی,شرط,بقای,نهضت,کشت,گلخانه‌ای,/,تولید,محصولات,گلخانه‌ای,بیش,از,نیاز,مصرف,کشور,است Icana

علی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص توسعه کشت گلخانه‌ای، اظهار داشت: طی سال‌های اخیر روند حرکت به سمت کشت گلخانه‌ای خوب بوده، در برخی از شهرستان‌ها کشاورزی سنتی به دلیل مصرف بالایی آب و موارد دیگر مانند سم، بذر و کود به صرفه نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بازاریابی محصولات کشت گلخانه‌ای به خوبی صورت نگیرد طی  یکی دو سال آینده دچار مشکل می‌شوند، گفت: از اکنون باید چارچوب بخش مصرفی داخل کشور و بخش مازاد محصولات گلخانه‌ای به‌منظور صادرات تعیین شود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: اگر زمینه صادرات به یکباره قطع شود و نتوانیم در بخش‌های صادراتی سایر کشورها بازاریابی کنیم و عملا حجم تولید گلخانه‌ها افزایش یابد و در این شرایط نتوانند در بازار داخل و خارج فروش داشته باشند متضرر می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه چرا تولیدکنندگان محصولات داخلی نمی‌توانند در بازار داخل کشور فروش مناسبی داشته باشند، اظهار داشت: مردم جامعه بیشتر به دنبال خرید محصولات کشت سنتی هستند که باید با تلاش وزارت جهاد کشاورزی به سمتی حرکت کنیم تا خرید محصولات گلخانه‌ای جایگاه خود را کسب کند.

وی با تاکید بر اینکه تولید محصولات کشاورزی گلخانه‌ای مازاد نیاز مصرف کشور است، عنوان کرد: باید برای رونق کشاورزی به فکر صادرات محصولات کشاورزی باشیم، کشت گلخانه‌ای مزایای خوبی از جمله کاهش مصرف آب را دارند که با توجه به بحران خشک‌سالی باید به سمت آن حرکت کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در صورت بروز وقفه در بازاریابی و فروش محصولات گلخانه‌ای در بازارهای داخلی و خارجی نهضت کشت گلخانه‌ای دچار مشکل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet