هدر موبایل
1396/11/11 12:58:01
سرویس صحن
در جلسه علنی مطرح شد؛

پژمانفر: به نظر نمایندگان درباره سوال از رئیس جمهور احترام بگذارید/ لاریجانی: اختیار با نمایندگان است؛ سوال را تقدیم هیات رئیسه کنید

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر پژمانفر در خصوص پیچیده تر شدن مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری تاکنون در جلسات بسیاری پیگیری شده است.
پژمانفر: به نظر نمایندگان درباره سوال از رئیس جمهور احترام بگذارید/ لاریجانی: اختیار با نمایندگان است؛ سوال را تقدیم هیات رئیسه کنید رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر پژمانفر در خصوص پیچیده تر شدن مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری تاکنون در جلسات بسیاری پیگیری شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100168833960.jpg پژمانفر:,به,نظر,نمایندگان,درباره,سوال,از,رئیس,جمهور,احترام,بگذارید/,لاریجانی:,اختیار,با,نمایندگان,است؛,سوال,را,تقدیم,هیات,رئیسه,کنید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 11 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: کشور ما 135 سال سابقه فعالیت ریلی داشته اما متأسفانه تأخیر بیش از 13 ساعت در رسیدن یک قطار و نبود آب، غذا و پزشک همراه در قطار قابل دفاع نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مشکلات اساسی مشهد کسری مخازن آبی بوده و در این بخش رتبه اول را دارد یعنی در حال حاضر یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب کسری مخزن آب زیرزمینی وجود دارد ضمن اینکه 78 درصد مصرف آب در مشهد از آب‌های زیرزمینی می‌باشد اما متأسفانه اضافه برداشت هنوز وجود داشته و باید با نگاه ملی در تخصیص اعتبارات به آن توجه کرد.

وی تأکید کرد: 34 میلیارد تومان برای حل این مشکل پیش‌بینی شده که اگر از این مبلغ 23 میلیارد تومان درنظر گرفته شود، همچنین 7 میلیارد تومان از این منبع به صورت اوراق خزانه داده شود مشکل را نه تنها حل نمی‌کند بلکه پیچیده‌تر نیز خواهد شد بنابراین برای حل مسئله آب شرب مشهد باید به صورت جدی به آن توجه کرد ضمن این که در بازدید از مراکزی مانند گمرک و اداره استاندارد مشخص شد که سطح حقوق افراد در این نهادها پایین بوده و غیر قابل دفاع است.

پژمانفر ادامه داد: مشهد در حال حاضر علیرغم اینکه پایتخت فرهنگی جهان اسلام محسوب می‌شود اما به لحاظ کتابخانه رتبه آخرین را در کشور به خود اختصاص داده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: درست است که جنابعالی روز گذشته اجازه ندادید بنده صحبت‌هایم کامل شود اما 180 نماینده نسبت به سوال خود از رئیس جمهور در خصوص مشکلات موسسات مالی تأکید دارند، باید برای حل مسئله سپرده‌گذاران، رئیس جمهور در مجلس پاسخ دهد در حال حاضر مسئله سپرده‌گذاران حل نشده و متأسفانه پیچیده‌تر شده است.

وی خطاب به دکتر لاریجانی تأکید کرد: درست است که شما بزرگوار بوده و تجربه زیادی دارید  همچنین عقل خود را از نمایندگان دیگر بیشتر می‌دانید اما به نظر 180 نماینده احترام بگذارید، اجازه دهید این نمایندگان از حقوق قانونی خود در طرح سوال از رئیس جمهور استفاده کنند.

در ادامه دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر پژمانفر گفت: بنده نه خود را بزرگ می‌دانم و نه عقل خود را از نمایندگان بیشتر می‌دانم. خواهشمندم در لفافه موضوعی را مطرح نکنید.در جلسه‌ای مفصل مباحث دیروز را توضیح داده و گفتیم اختیار با خود نمایندگان است. برخی از افراد در این موسسات سپرده‌گذاری کرده و برخی سپرده‌گذاران دچار مشکل شده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به طور طبیعی وقتی کسی کلاهبرداری می‌کند باید به قوه قضائیه شکایت شده و این قوه مسئول توقیف اموال و پرداخت غرامت به مالباختگان است. قوه قضائیه به وظیفه خود در این خصوص عمل کرده و افراد سپرده‌گذار بارها در مقابل مجلس تجمع کردند. بنابراین قوه قضائیه باید به این مسائل و مشکلات رسیدگی می‌کرد.

دکتر لاریجانی تأکید کرد: بررسی‌ها نشان داد 98 درصد افراد سپرده‌گذار کمتر از 200میلیون تومان پول در موسسات قرار دادند. آقای پزشکیان از سوی مجلس و یک نماینده از سوی قوه قضائیه و یک نماینده از سوی رئیس جمهور ساعت‌ها در خصوص حل مشکلات سپرده‌گذاران جلسات برگزار کردند، ضمن اینکه قوه قضائیه تأکید داشت به لحاظ شرعی باید برگشت پول مالباختگان به طور مساوی انجام می‌شد اما تقاضا شد که به طبقات پایین و دارای مشکلات بسیار، سریع‌تر رسیدگی شود؛ بنابراین با برگزاری جلسات بین سران قوا مشخص شد در حل این مشکلات شرعی به دلیل مقتضیات کشور باید از رهبری اذن گرفته شود.

وی تأکید کرد: با اجازه از رهبری و موافقت قوه قضائیه دولت شروع به پرداخت اعتبارات افراد در موسسات مالی کرد بنابراین این اقدام خارج از روال عادی قانونی بود و اگر کسی راه بهتری دارد آن را پیشنهاد کند. ما خود را جلوتر از نمایندگان دیگر نمی‌دانیم. اگر خواهان سوال هستید آن را مطرح کنید، هیچ مشکلی وجود نداشته و هر کسی که فکر می‌کند با سوال این موضوع مطرح می‌شود درخواست خود را با امضا مطرح کند. اگر 180 نماینده خواهان سوال از رئیس جمهور هستند امضای خود را به هیئت رئیسه تحویل دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet