وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر موبایل
1396/11/13 17:29:00
سرویس فرهنگی
چنارانی خبر داد:

کارگروه تخصصی کمیسیون امنیت مشغول بررسی مصادیق طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی مخالفت‌ها در کمیسیون متبوعش نسبت به طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر، اعلام کرد: کارگروه تخصصی مشغول بررسی مصادیق این طرح است.
کارگروه تخصصی کمیسیون امنیت مشغول بررسی مصادیق طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی مخالفت‌ها در کمیسیون متبوعش نسبت به طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر، اعلام کرد: کارگروه تخصصی مشغول بررسی مصادیق این طرح است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705104835908693.jpg کارگروه,تخصصی,کمیسیون,امنیت,مشغول,بررسی,مصادیق,طرح,خروج,زنان,از,کشور,بدون,اذن,همسر Icana

هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه ممانعتی برای به جریان افتادن طرحی درباره اصلاح قانون گذرنامه و امکان خروج زنان از کشور بدون اذن همسر  از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وجود ندارد، گفت:  طرح مذکور یک بار در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار گرفته است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یکبار با کلیات طرح مذکور موافقت کردند، افزود: البته مخالفت‌هایی در این زمینه با طرح مذکور وجود داشت ولی در نهایت اعضای کمیسیون با طرح مذکور موافقت کردند و مقرر شد طرح برای بررسی کارشناسانه در یکی از کارگروه‌های کمیسیون چکش‌کاری شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه به عنوان تنها عضو خانم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیگیر در دستور کار قرار گرفتن طرح مذکور خواهم بود، یادآور شد: پس از بررسی‌های کارشناسانه در کارگروه تخصصی، طرح اصلاح ماده 18 قانون گذرنامه در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت.

وی درباره اینکه چه بررسی‌هایی در کارگروه تخصصی کمیسیون امنیت روی طرح اصلاح ماده 18 قانون گذرنامه صورت می‌گیرد، گفت: موضوع اصلی این است که چه افرادی مشمول قانون مذکور می‌شوند و به احتمال فراوان طرح مذکور شامل افرادی که نخبه علمی و ورزشی هستند و عدم خروج آن‌ها از کشور به منافع ملی ضربه می‌زند، می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: متأسفانه در برخی موارد عدم خروج بانوان ورزشکار از کشور موجب شده که تبعات بین المللی برای کشور ایجاد شود که طرح مذکور در این زمینه بسیار می‌تواند کمک کننده باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet