هدر موبایل
1396/11/14 08:05:00
سرویس اقتصادی
حسینی شاهرودی:

مسیر ناهموار و زمان‌بر عملیاتی شدن فاینانس های بخش خصوصی / جذب سرمایه گذاری خارجی نیاز به آسیب‌شناسی دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از دشواری در عملیاتی شدن فاینانس های مربوط به بخش خصوصی انتقاد کرد.
مسیر ناهموار و زمان‌بر عملیاتی شدن فاینانس های بخش خصوصی / جذب سرمایه گذاری خارجی نیاز به آسیب‌شناسی دارد عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از دشواری در عملیاتی شدن فاینانس های مربوط به بخش خصوصی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103605518145.jpg مسیر,ناهموار,و,زمان‌بر,عملیاتی,شدن,فاینانس,های,بخش,خصوصی,/,جذب,سرمایه,گذاری,خارجی,,نیاز,به,آسیب‌شناسی,دارد Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی،علی اصغر نظامپور؛ سید حسن حسینی شاهرودی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت جذب سرمایه گذاری در کشور گفت:به بحث جذب سرمایه گذاری در برنامه ششم توسعه کشور و همچنین قانون بودجه توجه شده است چرا که برای دست یابی به رشد اقتصادی  مناسب مدنظر در برنامه ششم علاوه بر سرمایه گذاری داخلی،به جذب سرمایه گذاری خارجی هم نیاز وجود دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در مدت اخیر قراردادهای تامین مالی خارجی(فایناس) با برخی کشورها منعقد شده است اما فایناس های مذکور برای عملیاتی شدن به  دوسال زمان نیاز دارند.

برجام گشایش قابل توجهی در حوزه پولی و بانکی کشور​ ایجاد نکرد

نماینده مردم شاهرود و میامی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:متاسفانه عملیاتی شدن فاینانس ها در بخش خصوصی به نسبت بخش دولتی، که به نوعی ضمانت آن توسط دولت و بانک مرکزی انجام می شود،دشوارتر است.

حسینی شاهرودی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید آسیب شناسی در این خصوص انجام شود و مقرراتی که مانع انجام این مهم می شود، اصلاح کرد، چرا که تجربه بیانگر این است در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در سال های گذشته عملکرد مطلوبی نداشته ایم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:علی رغم توافق برجام، گشایش قابل توجهی در حوزه پولی و بانکی کشور صورت نگرفت و بدیهی است باید با مدیریت صحیح از خود تحریمی در کشور جلوگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet