هدر موبایل
1396/11/12 16:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی اژه‌ای عنوان کرد؛

سال۸۸ خسارت بزرگی به کشور وارد شد/تقویت نقاط قوت انقلاب

معاون اول قوه قضائیه گفت: همواره باید موضوعات اول انقلاب را در ذهن داشته باشیم و نکات مثبت آن را تقویت و کاستی ها و نواقص را برطرف کنیم.
سال۸۸ خسارت بزرگی به کشور وارد شد/تقویت نقاط قوت انقلاب معاون اول قوه قضائیه گفت: همواره باید موضوعات اول انقلاب را در ذهن داشته باشیم و نکات مثبت آن را تقویت و کاستی ها و نواقص را برطرف کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44516.jpg سال۸۸,خسارت,بزرگی,به,کشور,وارد,شد/تقویت,نقاط,قوت,انقلاب Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در سی و چهارمین نشست میان دوره‌ای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در اردوگاه شهید کاوه مشهد برگزار شد با تبریک دهه مبارک فجر اظهار کرد: امام خمینی(ره) در سخنان خود فرموند« انقلاب ما انفجار نور بود» و معنای این جمله این است که بسیاری از افراد با این انقلاب غافلگیر شدند.

وی افزود: طبیعتا در آن دوران عده ای از این نور متضرر می شدند و عده ای منفعت می بردند و این افراد  باید آمادگی خود را برای بهرمندی از انقلاب  ایجاد می کردند.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: این موضوع مهمی است که همواره باید موضوعات اول انقلاب را در ذهن داشته باشیم و نکات مثبت آن را ادامه دهیم و کاستی ها و نواقص را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات باید به این این حدیث ارزشمند «آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران هم بپسند» توجه داشته باشیم تاکید کرد: یکی از نیازهای مهم امروز توجه به همین حدیث است و نباید موضوعاتی مانند تهمت بدون تحقیق در مورد موضوع مطرح شود اما متاسفانه در شبانه‌روز بسیاری از تهمت‌هایی که به آن مطمئن نیستیم را پخش می‌کنیم. 

اژه ای  با اشاره به موضوعاتی که  در فضای مجازی مطرح می شود خاطرنشان کرد: موضوعاتی که در فضای مجازی منتشر می شود دو جنبه دارد. بعضی موضوعات خلاف واقع هستند که تکلیفشان روشن است اما مطالب دیگری نیز وجود دارند که ممکن است درست باشند اما در انتشار آنها موازین لازم رعایت نشده باشد که دراین شرایط به پاسخگویی لازم انجام شود.

وی اظهار کرد: برخی اگر نسبت به خود،خانواده‌ و جناح سیاسی شان عیب و اشکالی وجود داشته باشد اصلاً نمی‌بینند یا آن را نادیده می‌گیرند یا توجیه می‌کنند  اما اگر عیبی را در رقیب ببینند بدون تحقیق عنوان کرده و سعی در بزرگ نمایی موضوع می کنند که بی انصافی است.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص محاکمه سران فتنه گفت:  آنچه در سال ۸۸ رخ داد خسارت بزرگی به کشور از نظر اقتصادی و حیثیتی وارد کرد و کسانی که عامل اصلی و مباشر در این موضوعات بودند باید محاکمه می شدند.

وی افزود: عده ای محاکمه شدند. برخی از عمق موضوعات خبر نداشتند و مرتکب جرم و ایجاد خسارت بر اموال مردم شده بودند که تحت تعقیب قرار گرفته و پس از شناسایی با ارفاق و تخفیف، محاکمه شدند.

اژه ای تاکید کرد: در خصوص سران فتنه شورای امینت ملی در آن مقطع تصمیم گرفت در حال حاضر مصلحت کشور برای محاکمه آنها نیست، البته من در آن جلسه نبودم که دقیقا استدال را بدانم . این مصوبه هم اکنون به قوت خود باقی است. 

به گزارش مهر، وی در خصوص برگزاری دادگاه ها به صورت علنی بیان کرد:  دادگاه برخی موضوعات از جمله دادگاه های خانواده و مسائل شخصی افراد و یا موضوعات امنیتی را نمی توان به صورت علنی برگزار کرد. تجربه شخصی من این است که تاثیر برگزاری دادگاه به صورت علنی نتیجه اش از حکم اعدام و زندان ۱۰ سال یا ۲۰ سال بیشتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet