خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/14 10:43:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_

تعرفه واردات محصولات تراریخته کاهش یافت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ از کاهش یافتن تعرفه واردات محصولات تراریخته در این کمیسیون خبر داد.
تعرفه واردات محصولات تراریخته کاهش یافت عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ از کاهش یافتن تعرفه واردات محصولات تراریخته در این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201602101357475043.jpg تعرفه,واردات,محصولات,تراریخته,کاهش,یافت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 کل کشور  با بیان اینکه در این کمیسیون تعرفه‌ واردات محصولات تراریخته در سال آینده کاهش پیدا کرد، گفت: درباره محصولات تراریخته دو بحث وجود دارد برخی از کارشناسان معتقدند این محصولات سرطان زا و مضرر هستند و نباید وارد کشور شود و برخی از کارشناسان نیز معتقدند این محصولات مضر نیستند.

وی با بیان اینکه یکبار برای همیشه باید دستگاه‌های که متولی بررسی محصولات تراریخته هستند درباره این محصولات اظهار نظر کنند تا مردم از این سردرگمی رهایی پیدا کنند، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و درمان و  سازمان استاندارد از متولیان بحث تراریخته هستند که باید پس از بحث‌های کارشناسی یکبار برای همیشه درباره مضر بودن یا نبودن آن اظهار نظر کنند.

نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه دستکاری ژنتیک یا همان تراریخته تنها در محصولات کشاورزی نیست، گفت: به طور نمونه برخی فرآیندها بر روی گاوهای شیرده انجام می‌شود که گاوها شیر بیشتری بدهند به همین دلیل است که باید مشخص شود دستکاری‌های ژنتیکی آیا مضر هست یا خیر؟

به گزارش تسنیم، عضو ناظر مجلس در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تصریح کرد: اخیراً نیز درباره محصولات تراریخته در این شورا مباحثی مطرح نشده است البته بنده به عنوان ناظر در این شورا پیشنهاد خواهم داد تا یکبار برای همیشه محصولات تراریخته تعیین تکلیف شود تا مردم از این نگرانی خارج شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet