هدر موبایل
1396/11/14 11:29:19
سرویس صحن
صندوق نوآوری و شکوفایی در جوابیه‌ای اعلام کرد:

صندوق نوآوری و شکوفایی دارای ردیف بودجه سالیانه نیست / 74درصد دانش بنیان‌ها حداقل از یک خدمت صندوق استفاده کرده اند

صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص بودجه این صندوق توضیحاتی ارائه کرد.
صندوق نوآوری و شکوفایی دارای ردیف بودجه سالیانه نیست / 74درصد دانش بنیان‌ها حداقل از یک خدمت صندوق استفاده کرده اند صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص بودجه این صندوق توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/82529.jpg صندوق,نوآوری,و,شکوفایی,دارای,ردیف,بودجه,سالیانه,نیست,/,74درصد,دانش,بنیان‌ها,حداقل,از,یک,خدمت,صندوق,استفاده,کرده,اند Icana

خبرگزاری خانه ملت ؛ صندوق نوآوری و شکوفایی در واکنش به گزارش "۷۵درصد بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی در سالهای ۹۱تا۹۵ کجا رفته است؟" جوابیه ای منتشر و توضیحاتی ارائه کرده است . متن این جوابیه به شرح زیر است:

سردبیر محترم خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام؛

در پاسخ به مطلب مورخ 96/11/4 مندرج در خروجی آن خبرگزاری با عنوان "75 درصد بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی در سال های 91 تا 95 کجا رفته است؟" جوابیه صندوق نوآوری و شکوفایی را اعلام می دارد.

خواهشمند است جوابیه صندوق را طبق قانون مطبوعات اعلام فرمایید.

برای استحضار خواننده های محترم آن خبرگزاری اعلام می دارد صندوق دارای ردیف بودجه نیست و لذا سالیانه بودجه ای از سوی دولت به صندوق اختصاص نمی یابد. صندوق نوآوری و شکوفایی دارای سرمایه مشخصی است که آن سرمایه برای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان تخصیص می یابد و صندوق با پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان این شرکت ها را مورد حمایت قرار می دهد و شرکت ها پس از رفع نیازهای مالی و فراهم شدن زمینه بازپرداخت اقساط، تسهیلات دریافتی از صندوق را عودت می دهند.

در تیتر اشاره شده در خبر آن خبرگزاری محترم سوال مطرح شده که بودجه کجا رفته است؟ جناب آقای دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات پاسخ روشنی به این پرسش داده اند و پاسخ آن بوده که صندوق طبق اساسنامه خود عمل کرده است. با انتشار پاسخ اظهارات دیوان محاسبات از سوی سازمان برنامه و بودجه عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی بسیار موفق ارزیابی شده است. مزید اطلاع اعلام می دارد: چنانکه دیوان محاسبات کشور در عملکرد صندوق خلافی مشاهده می کرد قطعا در گزارش تفریغ به آن اشاره می نمود و این در حالی است که عملکرد صندوق منطبق با اساسنامه این صندوق اعلام شده است. صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات مصوب شده برای شرکت های دانش بنیان را یک جا پرداخت نمی کند. نحوه پرداخت تسهیلات مصوب به صورت مرحله ای و بر اساس ارزیابی از پیشرفت پروژه پرداخت می شود، بنابراین صندوق مبالغی که متعهد است به شرکت ها در طی چند مرحله پرداخت کند را در بانک ها سپرده گذاری می کند.

ضمنا تا کنون حداقل 74% از شرکت های دانش بنیان کشور حداقل یک خدمت از صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کرده اند. ضریب نفوذ 74% نشان از مفید بودن صندوق در بین شرکت ها را دارد.

ضمن مغتنم شمردن این فرصت برای جوابیه به خبرگزاری محترم مجلس شورای اسلامی مراتب آمادگی صندوق را جهت ارائه کلیه اطلاعات آماری به آن خبرگزاری اعلام می نماید.

حمیدرضا آخوندی

مدیر روابط عمومی و سرپرست حوزه ریاست

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet