هدر موبایل
1388/05/20 13:08:00
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم:

پیش از اعلام رسمی،وزرا غیررسمی به‌مجلس معرفی شوند

**غلامرضا مصباحی مقدم بامثبت ارزیابی کردن جلسه روز ذشته با رئیس جمهوراظهار داشت: البته بهتر است آقای احمدی نژاد قبل از اینکه وزرا رابصورت رسمی معرفی کنند بصورت غیررسمی معرفی نمایند.

به‌گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامرضا مصباحی مقدم عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در جمع خبرنگاران با مثبت ارزیابی کردن جلسه رئیس جمهور با نمایندگان فراکسیون اکثریت گفت:این برای اولین بار است که آقای احمدی نژاد چنین کاری را انجام داده‌اند.

وی افزود: گفتگوهای صورت گرفته بسیار خوب بود و غالبا نمایندگان شاخص‌های مورد نظر خود را برای وزرا در نظر داشتند و بیان کردند. برخی اشاره کردند که اگر رئیس جمهور اسامی کاندیداهای وزارتخانه‌ها را به مجلس بصورت غیررسمی بدهد و بازخورد آن را بگیرد، بهتر است.

مصباحی مقدم تصریح کرد:پاسخ‌های رئیس جمهور نیز این بود که معیارهای شما نمایندگان برای انتخاب وزرا مدنظر من خواهد بود و ایشان همچنین به بعضی از انتقاداتی که به ایشان شده بود پاسخ دادند.

وی‌با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه اینطور نیست که وزرای مطیع بخواهم بلکه وزرایی را انتخاب می‌کنم که با من هماهنگ باشند، گفت: اگر گفتگوهایمان مباحثاتی بین وزیر مربوطه و رئیس جمهور بشود و همدیگر را قانع کنند که نتیجه خوبی است و اگر نتوانستند همدیگر را قانع کنند چه کسی از چه کسی باید تبعیت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: نهایتا ایشان نسبت به معرفی وزرا و کاندیداهای وزراتخانه‌ها بصورت غیر رسمی خودداری می‌کنند که اگر این کار انجام می‌گرفت حتما نتایج بهتری را در آرا مثبت به کاندیداها می‌داشتیم.

وی با بیان اینکه جلسه دیروز را یک گام مثبت تلقی می‌کنم، ادامه داد: البته چه بهتر اینکه وزرا را قبل از اینکه بصورت رسمی معرفی کنند بصورت غیررسمی معرفی نمایند.

نماینده تهران گفت:رئیس جمهور از معرفی کاندیداها از سوی نمایندگان هم استقبال کرد. ایشان اشاره‌ای به مجمع استانی فارس داشتند که 20 نفر اسم دادند ولی حتی یکی از آنها را مناسبت‌تر از کاندیدای مورد نظر خود تلقی کردم و این نشان می‌داد که نگاه مثبتی نسبت به وزرا از سوی نمایندگان است.

وی همچنین به نمایندگان مجامع استانی اشاره کرد و افزود: مجامع استانی نیز می‌توانند درباره این مصداق حرکت کنند.

مصباحی مقدم در خصوص اظهارات رئیس جمهور مبنی بر بسته شدن لیست وزرای‌جوان گفت: ایشان اعلام نکردند که لیست بسته شده است بلکه گفته بودند که تا هفته آینده به جمع بندی خواهم رسید.

وی تصریح کرد: ایشان بر جوانگرایی تاکید کردند نه اینکه بخواهند بگویند لیست بسته شده است. اتفاقا ایشان دیروز اعلام کردند و عده‌ای نیز دست به کار شدند که اسامی مورد نظر خود را به ایشان ارائه کنند. حتی رئیس جمهور از نمایندگان خواسته بود که اسامی را به معاون ایشان بدهند و این امر حکایت از این می‌کند که لیست هنوز نهایی نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet