ایام محرم 1398
1396/11/17 09:40:37
سرویس سیاسی
"سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی"

مشکلات موجود در کشور ناشی از عملکرد مدیران بعد از انقلاب است نه خود انقلاب/بروکروارسی اداری نیاز به بازبینی دارد

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:من در زمان انقلاب ۷ سال داشتم و اکنون بعنوان یک نماینده مجلس فکر می کنم انقلاب اسلامی ایران، یکی از انسانی ترین انقلاب های تاریخ خاورمیانه است.
مشکلات موجود در کشور ناشی از عملکرد مدیران بعد از انقلاب است نه خود انقلاب/بروکروارسی اداری نیاز به بازبینی دارد عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:من در زمان انقلاب 7 سال داشتم و اکنون بعنوان یک نماینده مجلس فکر می کنم انقلاب اسلامی ایران، یکی از انسانی ترین انقلاب های تاریخ خاورمیانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg مشکلات,موجود,در,کشور,ناشی,از,عملکرد,مدیران,بعد,از,انقلاب,است,نه,خود,انقلاب/بروکروارسی,اداری,نیاز,به,بازبینی,دارد Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دو شاخص وجود دارد که می‌توان با توجه بر آن‌ها دریافت که بعد از انقلاب چه اقداماتی انجام شده که اولین شاخص آن این است که تا چه میزان توانسته‌ایم مردم را حفظ کنیم و به آن‌ها خدمت بدهیم و شاخص دیگر این است که تا چه میزان الگویی برای باورهای اسلامی بوده‌ایم.

مشکلات اقتصادی بزرگترین آسیب کشور است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی به عنوان بزرگترین آسیبی است که کشور را تهدید می‌کند، بیان کرد: امنیت با ثباتی در کشور داریم و در مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز آسیب‌هایی در سطح جامعه است که از جمله آسیب‌های معمول همه جوامع در حال گذر از سنت به مدرنیسم است.

وی افزود: آن چیزی که در شرایط غیرعادی قرار دارد، در مورد مسائل اقتصادی و معیشتی است که باید وقت و توان بیشتری بگذاریم و باید بسیج نیرو و امکانات در این حوزه بتوانیم این وضع را به نحو قابل قبولی تغییر دهیم، مردم آن چیزی که تصور می‌کردند 40 سال پس از انقلاب داشته باشند با شرایط موجود همخوانی ندارد.

بروکروارسی اداری نیاز به بازبینی دارد

رحیمی جهان آبادی با اشاره به اینکه فاصله بین آرمان‌ها و ایده‌ها با شرایط اقتصادی و با آنچه که می بینند آزار دهنده شده است که باید مشکلات این حوزه رفع شود، ادامه داد: بعد از 40 سال باید این موضوع را به عنوان یک آسیب مورد بازبینی قرار دهیم، زیرا بروکروارسی اداری نیاز به بازبینی دارد.

انقلاب اسلامی ایران سیاسی، فرهنگی و دینی بود/ متاسفانه انقلابی در عرصه ساختار اداری رخ نداد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب 57 سیاسی، فرهنگی و دینی بوده است، اظهار داشت: متاسفانه این انقلاب در عرصه ساختار اداری رخ نداد و همان بروکراسی کهنه، دست و پاگیر در کشور حاکم است و بخش عمده‌ای از مشکلات مردم در ادارات به دلیل وجود همین بروکراسی کهنه و ناکارآمد ایجاد شده و سرمایه گذاری، تولید و تسهیلات را زمین گیر کرده است.

وی افزود: کشورهای دیگر شرکتی را ظرف 2 روز ثبت می‌کنند ولی دو در کشور ما یک ماه طول می‌کشد تا نام شرکت ثبت شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استقلال بخش قضا آسیب دیگری است که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: دموکراسی در هیچ کشوری نمی‌تواند شکل بگیرد بدون آنکه بخش قضائی مستقل از سیاستی داشته باشد، در این بخش آسیب داریم و نتوانستیم چهارچوب قضائی مستقلی را تعریف کنیم.

زمان پیروزی انقلاب اسلامی دانش آموز کلاس اول بودم

رحیمی جهان آبادی گفت: من در زمان انقلاب 7 سال داشتم و دانش آموز کلاس اول بودم و اکنون بعنوان یک نماینده مجلس فکر می کنم انقلاب اسلامی ایران، یکی از انسانی ترین و مردمی ترین انقلاب های تاریخ خاورمیانه است و اگر به سال 57 برگردیم باید انقلاب را تکرار کنیم.

وی با بیان اینکه اگر ضعفی وجود دارد از انقلاب نیست بلکه ضعف‌ها متوجه مدیران است و باید خود را اصلاح کنیم تا بتوانیم با اهداف انقلاب، خود را هماهنگ کنیم، افزود: انقلاب 57 می‌تواند برای همه کشورهای خاورمیانه راه نجاتی باشد تا از این بن بست آزاد شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تکیه بر دین و مردم و تلفیق جمهوریت و اسلامیت می توان برای بسیاری از کشورها به عنوان الگو مطرح کرد ولی راهی که انقلاب پیش روی ما گذاشته را باید بازتعریف کنیم و تلاش بیشتری در این مسیر داشته باشیم، گفت: می توان بخش عمده ای از توقعات مردم را برطرف کرد و مردم را بعنوان سرمایه نظام حفظ کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet