ایام محرم 1398
1396/11/16 14:17:37
سرویس فرهنگی
نیکزادی پناه عنوان کرد:

ارگ باستانی بم درآمدزایی ندارد/ 200 اثر تاریخی بم در انتظار ثبت ملی

نماینده مردم بم در مجلس با اشاره به اینکه برخی از کشورها با امکانات مصنوعی گردشگر جذب می‌کنند، اعلام کرد: ۲۰۰ اثر تاریخی بم در انتظار ثبت ملی هستند.
ارگ باستانی بم درآمدزایی ندارد/ 200 اثر تاریخی بم در انتظار ثبت ملی نماینده مردم بم در مجلس با اشاره به اینکه برخی از کشورها با امکانات مصنوعی گردشگر جذب می‌کنند، اعلام کرد: 200 اثر تاریخی بم در انتظار ثبت ملی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102285606657.jpg ارگ,باستانی,بم,درآمدزایی,ندارد/,200,اثر,تاریخی,بم,در,انتظار,ثبت,ملی Icana

حبیب الله نیکزادی پناه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت گردشگری بم در کشور، گفت: شهر بم یکی از معدود شهرهای ایران است که قدمت آن بالای هفت هزار سال در شرایطی است که ۲۰۰  بنای تاریخی  آن در انتظار ثبت ملی هستند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه گردشگری در استان کرمان رابطه مستقیم با کاهش نرخ بیکاری و ارز آوری برای این استان بسیار تاریخی دارد، تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی برنامه‌ای برای توسعه گردشگری بم ندارد اما طی نشستی که با رییس سازمان میراث فرهنگی داشته‌ایم، ایشان قول دادند تدابیری برای رفع معضلات توسعه گردشگری بم اتخاذ کنند. 

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده، صنعت گردشگری در دنیا جزء صنایع بسیار پردرآمدی است که می‌تواند  از  دیگر صنایع  مولد اقتصادی نیز پیشی بگیرد و این درحالی است که ارگ قدیم بم کرمان در حال بازسازی است اما متاسفانه ارگ تاریخی بم درآمد مناسبی برای این حوزه انتخابیه  ندارد و این امر نیازمند نگاه ویژه  سازمان میراث و فرهنگی استان کرمان است. 

نیکزادی پناه افزود: خلق  ثروت، ارائه مفاهیم فرهنگی و تقویت اقتصاد بومی از مزایای غیر قابل انکار در توسعه صنعت گردشگری است؛ بنابراین باید در این راستا حمایت‌های کافی از  بخش خصوصی مدنظر قرار گیرد. 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: برخی از کشور‌ها با امکانات مصنوعی برای جذب گردشگر اقدام می‌کنند اما متاسفانه با توجه به اینکه ظرفیت مناسبی در بم وجود دارد اما از این موهبت الهی که می‌تواند از نظر اقتصادی برای استان کرمان بسیار حائز اهمیت باشد، استفاده کاربردی نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet