هدر موبایل
1396/11/16 08:09:54
سرویس اجتماعی
معاون پارلمانی شهردار تهران در گفت‌وگو با خانه ملت:

نرخ بلیت مترو راهی برای تامین منابع پایدار شهرداری/مدیریت جدید شهری به دنبال شهرفروشی نیست

قنبری افزایش یارانه دولتی و اعتبارات تخصیص‌یافته به حوزه خدمات شهری در بودجه ۹۷ را تنها راه تامین منابع پایدار شهرداری و کاهش پرداختی‌های مردم در حوزه حمل و نقل به ویژه مترو دانست.
نرخ بلیت مترو راهی برای تامین منابع پایدار شهرداری/مدیریت جدید شهری به دنبال شهرفروشی نیست قنبری افزایش یارانه دولتی و اعتبارات تخصیص‌یافته به حوزه خدمات شهری در بودجه 97 را تنها راه تامین منابع پایدار شهرداری و کاهش پرداختی‌های مردم در حوزه حمل و نقل به ویژه مترو دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101263748618.jpg نرخ,بلیت,مترو,راهی,برای,تامین,منابع,پایدار,شهرداری/مدیریت,جدید,شهری,به,دنبال,شهرفروشی,نیست Icana

داریوش قنبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به انتقاد برخی پیرامون افزایش نرخ بلیت مترو گفت: بر اساس ضوابطی که وجود دارد یک سوم هزینه رفت و آمد شهروندان از طریق مترو توسط شهرداری و دو سوم نیز توسط دولت و مسافران پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد نرخ بلیت مترو افزایش نداشته باشد، قطعا باید سهم یارانه شهرداری افزایش یابد و به نوعی دولت پرداخت این هزینه را تقبل کند، چرا که منابع مالی این نهاد از طریق دولت، عوارض و هزینه خدماتی که از مردم دریافت می‌شود، تامین خواهد شد.

قنبری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون با توجه به نیازی که در زمینه افزایش واگن‌ها، توسعه خطوط و سرمایه‌گذاری‌های عمرانی در مترو وجود دارد، برای شهرداری چاره‌ای به غیر از افزایش بهای بلیت مترو وجود ندارد.

وی در ارائه راهکار برای ممانعت از افزایش نرخ خدمات شهری به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: دولت و مجلس می‌توانند در شرایط کنونی که بودجه در حال بررسی است، اعتباراتی بیشتری را به این بخش تخصیص دهند تا شهرداری نیز به جای تامین منابع مالی خود از طریق شهروندان از یارانه دولت استفاده کند.

معاون پارلمانی شهردار تهران، در پاسخ به اظهارنظر برخی مبنی بر اینکه شهرداری می‌تواند از طریق ساخت و سازها به تامین منابع مالی خود بپردازد، تاکید کرد: هدف مدیریت جدید شهری این است که شهرفروشی را که در گذشته مرسوم بود، محدود سازد، چرا که درآمد حاصل از این بخش نمی‌تواند منبع مالی پایداری برای شهرداری باشد، بنابراین این نهاد باید در جهت ایجاد منابع پایدار به سمت واقعی کردن نرخ خدمات حرکت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet