ایام محرم 1398
1396/11/16 08:05:00
سرویس اقتصادی
رضایی‌ مطرح کرد:

سهل‌انگاری دستگاه‌ها در ارائه خدمات به مردم در بارش برف اخیر/تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون عمران برای نظارت بیشتر

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دستگاه‌ها در ارائه خدمات به مردم در بارش برف اخیر سهل‌انگاری کرده‌‌‌اند.
سهل‌انگاری دستگاه‌ها در ارائه خدمات به مردم در بارش برف اخیر/تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون عمران برای نظارت بیشتر رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دستگاه‌ها در ارائه خدمات به مردم در بارش برف اخیر سهل‌انگاری کرده‌‌‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106757038065.jpg سهل‌انگاری,دستگاه‌ها,در,ارائه,خدمات,به,مردم,در,بارش,برف,اخیر/تشکیل,کمیته,ویژه,در,کمیسیون,عمران,برای,نظارت,بیشتر Icana

محمدرضا رضایی‌‌ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی و تصمیم‌گیر برای مدیریت بحران برف اخیر در کشور، گفت: معتقدم که دستگاه‌های اجرایی باید از مردم به دلیل کوتاهی‌هایی که داشته‌اند و خدمات نامناسبی که در برف اخیر به مردم ارائه کردند، از آنها عذرخواهی کنند؛ دستگاه‌های مسئول عملکرد خوبی در مدیریت بحران نداشتند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همه دستگاه‌ها باید به‌طور جدی از مردم عذرخواهی کنند، زیرا در بارش برف اخیر که تقفریبا در همه نقاط کشور شاهد آن بودیم، تعلل کردند و سوء‌مدیریت داشته‌ند.

نماینده مردم جهرم  در مجلس با بیان اینکه هیچ بهانه‌ای از سوی مسئولان دستگاه‌‌های اجرایی برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت‌شان در قبال مدیریت بحران برف اخیر پذیرفته نیست، گفت: به زودی گزارش نظارتی مجلس از دستگا‌ه‌ها و وزارت راه و شهرسازی طبق ماده (49) آیین‌نامه داخلی خانه ملت تقدیم تهیه و تدوین و تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان می‌شود.

رضایی‌کوچی اضافه کرد: طبق تصمیمی که در کمیسیون عمران مجلس اتخاذ شده، قرار است کمیته‌ای در کمیسیون عمران تشکیل شود و گزارش نظارتی از دستگاه‌های اجرایی درباره عملکردشان در مواجهه با برف اخیر را تهیه و تدوین کند که پیش‌بینی می‌کنم تا پایان  بهمن‌ماه این گزارش تهیه و تدوین شود.

وی ادامه داد: پیشنهادهایی از سوی تعدادی از اعضای کمیسیون مبنی بر استعفای مدیران ناکارآمد در حوزه مدیریت بحران‌ها در خصوص پروازها و بازگشایی راه‌ها پس از برف سنگین شدند، وقتی مدیری توان ندارد و نمی‌تواند منابع را تأمین کند، نباید مسئولیت داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: کمیته ویژه مجلس برای تهیه گزارش نظارتی مجلس درباره عملکرد دستگاه‌ها در برف اخیر، ظرف امروز یا فردا در کمیسیون عمران مجلس تشکیل می‌شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس اختصاص منابع به مواجهه با حوادث غیر مترقبه و مدیریت بحران را نامناسب دانست و خاطرنشان کرد:  منابعی در مواد 10 و 12 بودجه‌های سالانه، اعتباراتی برای مدیریت بحران اختصاص یافته، اما در اختیار سازمان برنامه و بودجه است و این سازمان، این ردیف‌ها را به هر جا و هر مدیری که دلش می‌‌خواهد، توزیع می‌کند، معتقدم از منابع برای مدیریت بحران به نحو مطلوب استفاده و خوب توزیع نمی‌شود؛ در نهایت می‌توان گفت که دستگاه‌ها خوب عمل نکرده‌اند و سهل‌انگاری کرده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet