ایام محرم 1398
1396/11/20 09:06:48
سرویس اقتصادی
رضایی:

انتقاد از تعلل وزارت راه در راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان / سرنوشت خانه های خالی به شناسایی دقیق آن ها گره خورده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از تعلل وزارت راه درباره راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان انتقاد کرد و گفت: تصمیم گیری درباره سرنوشت خانه های خالی بدون شناسایی دقیق آن ها ممکن نیست.
انتقاد از تعلل وزارت راه در راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان / سرنوشت خانه های خالی به شناسایی دقیق آن ها گره خورده است رئیس کمیسیون عمران مجلس، از تعلل وزارت راه درباره راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان انتقاد کرد و گفت: تصمیم گیری درباره سرنوشت خانه های خالی بدون شناسایی دقیق آن ها ممکن نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101342847653.jpg انتقاد,از,تعلل,وزارت,راه,در,راه,اندازی,سامانه,ملی,املاک,و,اسکان,/,سرنوشت,خانه,های,خالی,به,شناسایی,دقیق,آن,ها,گره,خورده,است Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمار وزارت اقتصاد در خصوص رشد تعداد خانه های خالی در طی چند سال اخیر، گفت: متاسفانه فعال نبودن سامانه ملی املاک و اسکان به عدم اجرای قانون مصوب مجلس در این رابطه نیز منجر شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی باید در سال 96 اجرایی می شد، افزود: با توجه به اینکه کمتر از 40 روز به پایان سال باقی مانده دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی باید در این خصوص ورود کرده و مصوبه مجلس را اجرایی کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید علت تعلل در راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان از سوی وزارت راه و شهرسازی مشخص شود، تصریح کرد: تا زمانی که این سامانه راه اندازی نشود به طور حتم شناسایی واحدهای خالی از سکنه نیز ممکن نخواهد بود.

استخراج آمار تعداد خانه های خالی از گزارش سرشماری سالانه

وی با تاکید بر اینکه آمارهای موجود از تعداد خانه های خالی از گزارش سرشماری سالانه استخراج می شود که خیلی مورد استناد نبوده و تضادهای بسیاری با واقعیت دارد، گفت: برای اینکه آمارها در این حوزه دقیق باشد باید سامانه مذکور از سوی وزارت راه هر چه سریع تر راه اندازی شود تا تناقض آماری در این حوزه از بین برود.

رضایی با بیان اینکه تا زمانی که آمارهای ارایه شده از تعداد خانه های خالی دقیق نباشد تصمیم گیری در خصوص آن ها با توفیقی همراه نخواهد شد، افزود: کمیسیون عمران مجلس تذکر جدی به وزارت راه در خصوص تعلل در راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان داده است.

شناسایی دقیق خانه های خالی برای تصمیم گیری در این حوزه لازم است

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: تعلل در راه اندازی سامانه مذکور و شناسایی دقیق خانه های خالی از سکنه به تصمیم گیری چشم بسته در خصوص آینده بازار مسکن می انجامد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی خواهان تسریع در شناسایی خانه های خالی از سکنه و راه اندازی سامانه مذکور خواهیم بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet