حلول ماه ربیع الاول
1396/11/15 16:43:19
سرویس اجتماعی
هاشمی:

وزارت بهداشت موظف به ارائه خدمات درمانی به اتباع بیگانه است/خیرین بخشی از هزینه های درمانی اتباع بیگانه را تأمین کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تکلیف و وظیفه انسانی دستگاه های ارائه کننده خدمات پزشکی را رفع مشکلات درمانی اتباع خارجی دانست.
وزارت بهداشت موظف به ارائه خدمات درمانی به اتباع بیگانه است/خیرین بخشی از هزینه های درمانی اتباع بیگانه را تأمین کنند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تکلیف و وظیفه انسانی دستگاه های ارائه کننده خدمات پزشکی را رفع مشکلات درمانی اتباع خارجی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105343069328.jpg وزارت,بهداشت,موظف,به,ارائه,خدمات,درمانی,به,اتباع,بیگانه,است/خیرین,بخشی,از,هزینه,های,درمانی,اتباع,بیگانه,را,تأمین,کنند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر اخراج پیرمرد افغان از بیمارستانی در کشور به دلیل ناتوانی مالی، گفت: وزارت بهداشت نباید تفاوتی میان اتباع خارجی و ایرانی در خدمات رسانی قائل شود و موظف به ارائه خدمات به اتباع است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تعیین تکلیف وضعیت اتباع غیرمجاز به عهده وزارت کشور، سازمان های امنیتی و نظارتی بوده اما تکلیف و وظیفه انسانی دستگاه های ارائه کننده خدمات پزشکی رفع مشکلات درمانی اتباع است.

وی با تاکید بر اینکه درب بیمارستان های کشور همیشه به روی اتباع خارجی باز است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی بیش از ۳۰ سال پذیرای اتباع افغان بوده و خدمات درمانی ویژه‌ای را به صورت رایگان به اتباع خارجی به ویژه افاغنه ارائه کرده است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، یادآور شد: با توجه به مشکلات سد راه بیمارستان ها مانند گرانی دارو و هزینه بالای درمان می طلبد خیرین سلامت، وزارت امور خارجه و سازمان های مردم نهاد تامین بخشی از هزینه های درمان اتباع بیگانه را بر عهده بگیرند زیرا با توجه به افزایش ورود اتباع مجاز و غیرمجاز به کشور وزارت بهداشت به تنهایی از عهده تامین هزینه درمان بر نمی آید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید به تکلیف انسانی خود در قبال خدمات رسانی به اتباع خارجی عمل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet