خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/21 11:00:00
سرویس اقتصادی
رضایی:

ترجمه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجحاف به مردم نیست/ هیچ تغییری در خدمات دهی به مسافران صورت نگرفته است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت برخورد با شرکت های هواپیمایی متخلف، گفت: ترجمه آزادسازی نرخ بلیت اجحاف به مردم نیست.
ترجمه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجحاف به مردم نیست/ هیچ تغییری در خدمات دهی به مسافران صورت نگرفته است رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت برخورد با شرکت های هواپیمایی متخلف، گفت: ترجمه آزادسازی نرخ بلیت اجحاف به مردم نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103920245729.jpg ترجمه,آزادسازی,نرخ,بلیت,هواپیما,اجحاف,به,مردم,نیست/,هیچ,تغییری,در,خدمات,دهی,به,مسافران,صورت,نگرفته,است Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعلیق و لغو فعالیت 17 شرکت هواپیمایی در پی تخلفات صورت گرفته، گفت: روند نظارت بر شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها برای جلوگیری از اجحاف در حق مردم باید مستمرباشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همزمان با آغاز تعطیلات نوروز بازار خرید و فروش بلیت داغ می شود، تصریح کرد: نظارت مستمر بر نحوه عملکرد شرکت های هواپیمایی از نارضایتی مردم می کاهد.

افزایش بدون ضابطه قیمت ها به معنی آزادسازی نرخ بلیت نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه موافقت مجلس با شناور شدن و آزادسازی نرخ ها بلیت ها به معنای افزایش بدون ضابطه قیمت ها نیست، افزود: اینکه ایرلاینی اقدام به فروش بدون سقف قیمتی مشخص کند تخلف است زیرا موافقت با آزادسازی نرخ ها به معنای گران شدن صرف قیمت ها نبوده است.

رضایی با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مقدمه ای برای افزایش کیفیت خدمات دهی به مردم بوده است، گفت: متاسفانه مشاهده می شود که هیچ تغییری در خدمات دهی به مسافران صورت نگرفته و تنها شرکت های هواپیمایی در روزهای بحرانی و تعطیلات که بازار فروش داغ است اقدام به سوء استفاده می کنند.

شرکت های هواپیمایی با محدودیت های بسیاری مواجه هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه متناسب نبودن عرضه و تقاضا عاملی برای سوء استفاده برخی شرکت های هواپیمایی شده است، افزود: با کمبودهایی در که شرکت های هواپیمایی مشاهده می شود انتظار می رود قیمت ها به نحو مطلوبی به مردم ارایه شود.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر مطالبه برای استفاده از ناوگان هوایی بیشتر شده است، تصریح کرد: رشد تقاضا نباید به جولان دلالان در بازار فروش بلیت منجر شود.

رضایی با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کشوری باید ضمن برخورد با تخلفات شرکت های هواپیمایی گزارش آن را نیز به مجلس ارایه دهد، گفت: متاسفانه در این گیر و دار برخی اخبار مبنی بر فروش بلیت های تقلبی نیز به گوش می رسد.

وی ادامه داد: هر ایرلاینی که با فروش بلیت تقلبی مردم را دچار مشکل می کند باید بداند سرنوشت اقداماتش پلمب واحد کسب او است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از سازمان هواپیمایی می خواهیم نظارت هر چه بیشتری بر بازار فروش بلیت هواپیما در روزهای منتهی به سال اعمال کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet