ایام محرم 1398
1396/11/17 09:08:00
سرویس اقتصادی
اکبری:

توسعه کشت گلخانه‌ای در کشور قابل قبول نیست / توسعه کشت گلخانه‌ای باید مشمول دریافت یارانه شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: امکانات و دانش کشت گلخانه‌ای در کشور وجود دارد و باید در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس کاری کنیم تا مشمول دریافت یارانه برای توسعه شود.
توسعه کشت گلخانه‌ای در کشور قابل قبول نیست / توسعه کشت گلخانه‌ای باید مشمول دریافت یارانه شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: امکانات و دانش کشت گلخانه‌ای در کشور وجود دارد و باید در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس کاری کنیم تا مشمول دریافت یارانه برای توسعه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101589720907.jpg توسعه,کشت,گلخانه‌ای,در,کشور,قابل,قبول,نیست,/,توسعه,کشت,گلخانه‌ای,باید,مشمول,دریافت,یارانه,شود Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص حرکت به سمت کشت گلخانه‌ای در کشور، اظهار داشت: کشت گلخانه‌ای در بخش 7 قانون برنامه ششم توسعه به عنوان یکی الزام‌ها و از گریزگاه‌های کشاورزی با شرایط موجود است که تا کنون توسعه آن به حد قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم دستگاه‌هایی که توسعه کشت گلخانه‌ای را آغاز کرده‌اند آن را در استان‌های که با کم‌آبی روبه‌رو هستیم با جدیت پیگیری کنند، گفت: میزان مصرف آب گلخانه به یک دهم یا یک یازدهم کاهش پیدا می‌کند مخصوصا اگر به‌صورت کشت‌های هیدرو پونیک باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهره‌وری در کشت گلخانه‌ای بالا است به‌صورتی که در یک هکتار برای 5 الی 10 نفر بسته به نوع محصول ایجاد اشتغال می‌کند، ادامه داد: در مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد یک سرمایه گذار عرب با استفاده از کارشناسان هلندی محصولات خود را به روسیه صادر می‌کند، این مدل یک نمونه است که در شرف توسعه آن هستند.

وی با بیان اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یک اقدام با توجه به کمبود آب و فراوانی زمین کشاورزی در کشور ضروری است، تصریح کرد: امکانات و دانش کشت گلخانه‌ای وجود دارد و باید در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس کاری کنیم تا مشمول دریافت یارانه برای توسعه شود.

 این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان درخصوص تاثیر فرآیند بازاریابی در توسعه کشت گلخانه‌ای، اظهار داشت: فرآیند کشت، عمل‌آوری، بسته‌بندی و بازاریابی باید با هم دیده شوند و بهترین افرادی که می‌توانند ذی‌نفع باشند تشکل‌ها و اتحادیه‌ها هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet