هدر موبایل
1396/11/16 11:21:10
سرویس اجتماعی
هاشم زایی:

شهرداری 50هزار میلیارد تومان بدهی دارد/افزایش 25درصدی نرخ بلیت مترو عادلانه است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری‌اینکه شهرداری به دلیل بدهی ۵۰هزار میلیاردی قادر به ارتقای کیفیت خدمات شهری نیست، افزایش ۲۵درصدی نرخ بلیت مترو را تصمیم عادلانه‌ای دانست.
شهرداری 50هزار میلیارد تومان بدهی دارد/افزایش 25درصدی نرخ بلیت مترو عادلانه است عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری‌اینکه شهرداری به دلیل بدهی 50هزار میلیاردی قادر به ارتقای کیفیت خدمات شهری نیست، افزایش 25درصدی نرخ بلیت مترو را تصمیم عادلانه‌ای دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109619499492.jpg شهرداری,50هزار,میلیارد,تومان,بدهی,دارد/افزایش,25درصدی,نرخ,بلیت,مترو,عادلانه,است Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با ارزیابی مثبت از افزایش  25درصدی بلیت مترو گفت: این اقدام تنها با افزایش 200 تومان نرخ کنونی بلیت مترو را به 1000 تومان می‌رساند و بعید به نظر می‌رسد که پرداخت آن حتی برای خانوارهای کم درآمد همچون کارگران و کارمندان نیز مشکل باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شهرداری برای تامین منابع مالی خود ناچار به افزایش نرخ بلیت وسایل حمل و نقل عمومی است ادامه داد: هم‌اکنون در لایحه بودجه 97 تنها 10 درصد برای بودجه عمرانی در نظر گرفته شده و 90 درصد مابقی به بودجه جاری اختصاص داده شده است که نشان می‌دهد سال به سال این بودجه کاهش می‌یابد در حالی که بر اساس برآورد متخصصان امور اقتصادی و مالی اگر کشور را به همین منوال اداره کنیم با گسترش بدنه دولت باید تمام بودجه را به صندوق‌های بازنشستگی اختصاص دهیم و در این صورت نمی‌توان اعتباراتی را به بخش عمرانی کشور اختصاص داد.

وی تصریح کرد: بی‌تردید افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو نه تنها برخلاف عدالت نیست، بلکه تصمیمی عادلانه است، چرا که قرار است درآمد حاصل از آن برای ارتقای کیفیت خدمات شهری از جمله توسعه خطوط و تعداد واگن‌های مترو هزینه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: بر اساس آماری که شهرداری به اعضای مجمع نمایندگان استان تهران ارائه داده است، این نهاد بیش از 50هزار میلیارد بدهی دارد کمااینکه ناچار شده است برای پرداخت حقوق دو ماه گذشته نیروهای خود از بانک وام بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، در بیان علل ایجاد این میزان بدهی برای شهرداری افزود: هم‌اکنون شهرداری 130هزار نیرو دارد که 13 هزار نفر آنها در مدت سه ماه در دوره مدیریت سابق آن استخدام شده‌اند و این در حالی است که شهرداری لندن که در شرح وظایف خود رسیدگی به وضعیت آب و برق را نیز برعهده دارد، تنها 15 هزار نفر نیرو دارد یا سئول که ساختاری مشابه تهران دارد 45هزار نیروی فعال در شهرداری دارد، بنابراین بزرگ کردن بدنه شهرداری یکی از مهم‌ترین علل ایجاد این میزان بدهی بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet