ایام محرم 1398
1396/11/16 14:55:24
سرویس اقتصادی
کاتب:

پیشگیری از قاچاق سیگار مشروط به کاهش اختلاف قیمت سیگار داخلی و خارجی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که دولت باید بتواند نوسانات قیمت را با تعیین تعرفه های مدیریت کند، این مدیریت باید به گونه این باشد که متناسب با قیمت سیگار وارداتی باشد تا هم قاچاق صورت نگیرد و هم به تولید داخلی آسیب وارد نشود.
پیشگیری از قاچاق سیگار مشروط به کاهش اختلاف قیمت سیگار داخلی و خارجی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که دولت باید بتواند نوسانات قیمت را با تعیین تعرفه های مدیریت کند، این مدیریت باید به گونه این باشد که متناسب با قیمت سیگار وارداتی باشد تا هم قاچاق صورت نگیرد و هم به تولید داخلی آسیب وارد نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101890680594.jpg پیشگیری,از,قاچاق,سیگار,مشروط,به,کاهش,اختلاف,قیمت,سیگار,داخلی,و,خارجی Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در خصوص تاثیر مالیات و عوارض بر سیگار اظهار داشت: در گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال 97، تبصره ای در زمینه عوارض سیگار آمده بود اما در نهایت نمایندگان برای بررسی بیشتر این موضوع را به کمیسیون ارجاع داده اند.

عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این حال، با افزایش مالیات سیگار به دلیل تفاوت قابل ملاحظه بین قیمت سیگار داخلی و خارجی، و ارزان تر شدن سیگار خارجی، قاچاق این کالا بیشتر رقم می خورد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: بنابراین هر چقدر اختلاف قیمت بین سیگار داخلی با خارجی کمتر باشد، قاچاق آن صورت نمی گیرد.

وی تاکید داشت: تعیین تعرفه ها ازجمله وظایف دولت است و دولت هر زمانی که نیاز به افزایش و تعیین عوارض داشته باشد بدون نیاز به قانون می تواند آن را رقم بزند چرا در قانون برنامه ششم توسعه برای مالیات بر سیکار و دخانیات تکالیفی برای دولت در نظر گرفته است.

کاتب در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت باید تنظیم کننده مالیات بر سیگار باشد، اظهار داشت: دولت باید بتواند نوسانات قیمت را با تعیین تعرفه های مدیریت کند، این مدیریت باید به گونه این باشد که متناسب با قیمت سیگار وارداتی باشد تا هم قاچاق صورت نگیرد و هم به تولید داخلی آسیب وارد نشود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دراین زمینه که گفته می شود دولت برخی احکان قانون برنامه ششم توسعه را اجرایی نمی کند، گفت: دولت بخش های درآمدی برنامه ششم و قانون بودجه سال 96 را اجرایی می کند، اما از آنجایی که مشکلات اقتصادی دارد در اجرای بخش هزینه ای با مشکل مواجه است، از آنجایی که مالیات سیگار درآمدی این بخش به درستی اجرا می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet