ایام محرم 1398
1396/11/17 15:05:00
سرویس اقتصادی
فولادگر:

دریافت مالیات از دخانیات به نفع تولیدکننده داخلی تمام شود / مسیر اخذ مالیات را برنامه ششم مشخص کرده است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: پیشنهاد ما در زمینه اعمال مالیات بر سیگار عمل بر اساس برنامه ششم توسعه است که در این خصوص راهکار مشخصی دارد.
دریافت مالیات از دخانیات به نفع تولیدکننده داخلی تمام شود / مسیر اخذ مالیات را برنامه ششم مشخص کرده است رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: پیشنهاد ما در زمینه اعمال مالیات بر سیگار عمل بر اساس برنامه ششم توسعه است که در این خصوص راهکار مشخصی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/52637.jpg دریافت,مالیات,از,دخانیات,به,نفع,تولیدکننده,داخلی,تمام,شود,/,مسیر,اخذ,مالیات,را,برنامه,ششم,مشخص,کرده,است Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، درخصوص تعرفه بر دخانیات مخصوصا سیگار، اظهار داشت: در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مقرر شد  مصوبه کمیسیون تلفیق در این زمینه مجددا برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاء داده شود، نباید علاوه بر مصوبه قانون برنامه ششم توسعه مصوبه دیگری داشته باشیم.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 با بیان اینکه مالیات خرده فروشی را باید از فروشنده گرفته شود، گفت: باید فرهنگ‌سازی شود تا مصرف سیگار و هرگونه دخانیات کم شود، در شرایطی که سیگار در جامعه مصرف دارد باید سیاست ما حمایت از تولید داخلی باشد نه اینکه به واردات کمک کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در پیشنهاد مطرح شده به گونه‌ای بود که مالیات برای دخانیات تولید داخل زیاد و همچنین مالیات انواع واردات مانند واردات با برند مشترک و واردات با سرمایه مشترک برابر بود، ادامه داد: با این تقسیم بندی مالیات انواع سیگارهای غیر از تولید داخل به صورت یکسان در نظر گرفته شده بود و مالیات دخانیات تولید داخل نیز بسیار زیاد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پیشنهاد ما در این زمینه عمل بر اساس برنامه ششم توسعه است که در این خصوص راهکار مشخصی دارد، عنوان کرد: دریافت مالیات  از سیگار اشکالی ندارد و در همه‌جای دنیا این اقدام صورت می‌گیرد و یکی از منابع درآمدی دولت‌ها در زمینه سلامت، ورزش و آموزش است.

در شرایطی که قصد دریافت مالیات بر سیگار را داریم به‌گونه‌ای عمل نکنیم که تولیدکننده داخلی متضرر شود

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 در پایان با تاکید بر اینکه بحث ما این است در شرایطی که قصد دریافت مالیات بر سیگار را داریم به‌گونه‌ای عمل نکنیم که تولیدکننده داخلی متضرر شود، خاطرنشان کرد:  چهار رده مطرح شده در برنامه ششم توسعه به منظور دریافت مالیات شامل تولید کارخانه داخلی، تولید با برند مشترک، تولید با سرمایه‌گذاری خارجی و واردات در نظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet