هدر موبایل
1388/05/20 18:23:00
سرویس بین الملل

دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با سفیر ایران در روسیه

**سفیر کشورمان در روسیه پیش از ظهر امروز با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، چشم‌انداز مناسبات دو کشور در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و تکنولوژیک، زمان اتمام نیروگاه بوشهر، کیفیت هواپیماهای توپولوف، مواضع مسکو در خصوص انتخابات اخیر ریاست جمهوری کشورمان از عمده‌ترین محورهای گفتگو و تبادل نظر اعضای گروه دوستی پارلمانی با روسیه در مجلس شورای اسلامی با سفیر کشورمان در مسکو بود.
سنایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- روسیه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تاکید بر اهمیت مناسبات دو کشور تصریح کرد: دو کشور ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های گوناگون صنعتی، فناوری واقتصادی دارند که باید با برنامه‌ریزی از آنها در جهت منافع مشترک بهره گیرند.
وی تاکیدکرد: علایق دیرین دو ملت و منافع و دیدگاه‌های مشترک پیرامون تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تقویت و توسعه مناسبات دو کشور رابیش از پیش ضروری ساخته است.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی پشتوانه ارزنده‌ای برای تعلیق روابط دو کشور می‌باشد و گروه دوستی پارلمانی ایران- روسیه از گسترش روابط دوستانه فی‌مابین در همه عرصه‌ه حمایت می‌کنند.
سجادی سفیر کشورمان در روسیه نیز در این دیدار نقش مجلس شورای اسلامی در تسهیل و تحکیم دو کشور بسیار مهم خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی نقش به سزایی در تقویت همکاری‌های دو کشور داشته و خواهد داشت.
وی افزود: باید از تمامی فرصت‌ها و زمینه‌ها برای تقویت روابط فیمابین بهره برد.
سفیر کشورمان در روسیه با اشاره به اهمیت و جایگاه دو کشور در سطح منطقه و جهان تصریح کرد: تحولات منطقه و جهان تقویت روابط دو کشور را پیش از گذشته ضروری ساخته است.
وی در خصوص فعالیت نیروگاه بوشهر افزود: روند اقدامات اجرایی برای آغاز به کار فعالیت نیروگاه بوشهر به خوبی پیش می‌رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet