ایام محرم 1398
1396/11/17 15:08:00
سرویس اقتصادی
نیازآذری:

وزارت راه توانایی کاهش بدهی های خود را دارد / عدم تخصیص کامل بودجه سالانه همه‌گیر است

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه وزارت راه با واگذاری بسیاری از امور به بخش خصوصی می تواند به کاهش بدهی های خود اقدام کند، گفت: بخش قابل توجهی از بودجه این وزارتخانه مانند سایر دستگاه های دولتی تخصیص نمی یابد.
وزارت راه توانایی کاهش بدهی های خود را دارد / عدم تخصیص کامل بودجه سالانه همه‌گیر است عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه وزارت راه با واگذاری بسیاری از امور به بخش خصوصی می تواند به کاهش بدهی های خود اقدام کند، گفت: بخش قابل توجهی از بودجه این وزارتخانه مانند سایر دستگاه های دولتی تخصیص نمی یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104825559906.jpg وزارت,راه,توانایی,کاهش,بدهی,های,خود,را,دارد,/,عدم,تخصیص,کامل,,بودجه,سالانه,همه‌گیر,است Icana

حسین نیازآذری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات پیش روی وزارت راه و شهرسازی، گفت: بدهی های وزارت راه و شهرسازی زیاد است اما نه به میزانی که وزیر مدام از آن دم می زند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، ادامه داد: کاهش سهم اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در بودجه 97 کل به نسبت سال گذشته به صلاح نیست از این رو باید با ارایه پیشنهاداتی سهم این وزارتخانه را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص کامل بودجه سالانه به وزارت راه و شهرسازی مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است که این موضوع در سایر وزارتخانه ها نیز مشهود است، افزود: با توجه به اهمیت وزارت راه و شهرسازی و زیرمجموعه های آن باید توجه بیشتری به این حوزه از حیث تزریق منابع صورت بگیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عدم تخصیص منابع مصوب به وزارت راه و شهرسازی ناتوانی در انجام وظایف محوله را در پی دارد، تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه باید در تخصیص اعتبارات دقت بیشتری به خرج داده تا به این ترتیب بخش مهمی از مشکلات این وزارتخانه و در پی آن مردم مرتفع شود.

وزارت راه وزارتخانه بی پولی نیست

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه بی پولی نیست، گفت: این وزارت خانه زیر مجموعه ها و توانمندی های مدیریتی و مالی بسیاری دارد که در صورت استفاده درست از آن ها می تواند بهبود شرایط را رقم بزند.

نیازآذری با تاکید بر اینکه بهترین راه کاهش بدهی های وزارت راه و شهرسازی واگذاری بسیاری از پروژه های عمرانی به بخش خصوصی است، افزود: بخش عمده ای از اعتبارات این وزارتخانه صرف تامین مالی پروژه های مختلف می شود در صورتی که اگر واگذاری طرح ها صورت بگیرد این موضوع خود منبع درآمدی برای دولت نیز خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به مشکلات پیش آمده برای مجموعه وزارت راه و شهرسازی در بارش برف اخیر، گفت: کمبود منابع و محدودیت های موجود در این حوزه صحت دارد و دولت باید در تزریق اعتبارات مصوب جدیت بیشتری را به خرج دهد زیرا بی توجهی به این وزارتخانه چشم پوشی کردن از آسایش مردم است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برای سلب بهانه های واهی از وزارت راه و شهرسازی در اتفاقاتی مانند بارش برف باید اعتبارات کافی برای آن در نظر بگیریم البته خود این وزارتخانه نیز باید در راستای چابک سازی بیشتر حرکت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet