ایام محرم 1398
1396/11/16 15:36:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حمزه:

لایحه عوارض سیگار به کمیسیون تلفیق ارجاع شد تا میزان عوارض سیگار کاهش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عده ای با لابیگری می‌خواهند عوارض و مالیات سیگار را کاهش بدهند، گفت: برخی نمایندگان با استناد به استان‌های خود که کارخانه تولید سیگار یا مزارع کشت توتون دارند، لایحه عوارض سیگار را دوباره به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع دادند تا میزان عوارض سیگار کاهش پیدا کند.
لایحه عوارض سیگار به کمیسیون تلفیق ارجاع شد تا میزان عوارض سیگار کاهش یابد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عده ای با لابیگری می‌خواهند عوارض و مالیات سیگار را کاهش بدهند، گفت: برخی نمایندگان با استناد به استان‌های خود که کارخانه تولید سیگار یا مزارع کشت توتون دارند، لایحه عوارض سیگار را دوباره به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع دادند تا میزان عوارض سیگار کاهش پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107644588764.jpg لایحه,عوارض,سیگار,به,کمیسیون,تلفیق,ارجاع,شد,تا,میزان,عوارض,سیگار,کاهش,یابد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد حمزه با اشاره به این که مجلس درصدد افزایش عوارض سیگار است، افزود: کمیسیون تلفیق مجلس، مالیات سیگار تولید داخل را ۳۵ تومان و سیگار تولید خارج را ۵۰ تومان تعیین کرد، اما برخی نمایندگان، سایر همکاران را به دلایلی که مطرح شد، مجاب کردند لایحه مالیات سیگار مجددا به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع داده شود تا میزان عوارض مجددا کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در واکنش به این اقدام اعتراض کردند که مصرف سیگار عوارض متعدد جسمی به همراه دارد، اما لابیگری به اعتراضات ما چربید و لایحه عوارض سیگار به کمیسیون تلفیق مجلس برگشت.

نماینده کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس تصریح کرد: البته این لابیگری ها تنها متخص عوارض سیگار نیست و در اغلب مسائلی که در مجلس مطرح می شود، لابیگری نیز وجود دارد که از این موضوع مکدریم و امیدواریم این روند اصلاح شود تا سیاست های کلان، تحت تاثیر برخی القائات قرار نگیرد.

حمزه با بیان این که مالیات سیگار در ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بسیار ناچیز است، هشدار داد: همین مساله موجب شده تا امروز سن مصرف سیگار در میان دختران و پسران کاهش پیدا کند؛ این در حالی است که اغلب کشورهای دنیا با افزایش مالیات دخانیات، آمار گرایش جوانان را به مصرف مواد دخانی کاهش داده اند.

به گزارش سلامت آنلاین؛ این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ابراز امیدواری کرد تا مجلس با ارائه راهکاری مقبول، مانع از گسترش هر چه بیشتر مصرف دخانیات در جامعه و بویژه جوانان شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet