هدر موبایل
1396/11/17 10:01:35
سرویس فرهنگی
مقدسی:

محدود کردن جاذبه‌های گردشگری به چند شهر زیارتی و شمالی مانع توسعه صنعت گردشگری در کشور است

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه بازدید از جاذبه‌های گردشگری نباید محدود به چند شهر زیارتی یا استان‌های شمالی شود، گفت: نگاه فراگیر به جاذبه‌های گردشگری تمام کشور از کلید توسعه صنعت گردشگری است.
محدود کردن جاذبه‌های گردشگری به چند شهر زیارتی و شمالی مانع توسعه صنعت گردشگری در کشور است نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه بازدید از جاذبه‌های گردشگری نباید محدود به چند شهر زیارتی یا استان‌های شمالی شود، گفت: نگاه فراگیر به جاذبه‌های گردشگری تمام کشور از کلید توسعه صنعت گردشگری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801107757482227.jpg محدود,کردن,جاذبه‌های,گردشگری,به,چند,شهر,زیارتی,و,شمالی,مانع,توسعه,صنعت,گردشگری,در,کشور,است Icana

سید مهدی مقدسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صنعت گردشگری در استان اراک، گفت: استان مرکزی جزء استان‌های دارای جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر در کشور به شمار می‌رود؛ بنابراین نباید تنها صنعت گردشگری را معطوف به شهر‌های زیارتی و استان‌های شمالی کرد تا بتوان از تمام جاذبه‌های گردشگری کشور  نیز استفاده بهینه کرد. 

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان مرکزی یک استان تاریخی است که قدمت آثار تاریخی‌اش چند هزارساله است و تعداد زیادی از مفاخر ایران در این استان متولد شده‌اند و بیت امام راحل نیز در این استان قرار دارد. 

مقدسی با بیان اینکه زادگاه امیرکبیر و پروفسور حسابی که جزو نام آوران این مملکت هستند در استان مرکزی است، تصریح کرد: در استان مرکزی نقاط تاریخی و طبیعی بسیار زیادی وجود دارد؛ مانند محلات که خاستگاه گل وگیاه می‌باشد. 

نماینده مردم اراک در مجلس افزود: رویکرد سازمان میراث فرهنگی باید در جهتی پیش رود که گردشگران تنها چند شهر از جمله اصفهان، شیراز و مشهد را برای سفر انتخاب نکنند بلکه باید با نگاه فراگیر تلاش شود تا توریست‌ها در صنعت گردشگری اعم از داخلی و خارجی بتوانند از تمام جاذبه‌های گردشگری  کشور بازدید کنند تا نهایتا صنعت گردشگری را به عنوان صنعتی اقتصاد و فرهنگی به شکلی اصولی توسعه داد. 

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه بازدید از جاذبه‌های گردشگری نباید محدود به چند شهر شود، یادآورشد: نگاه فراگیر به تمام جاذبه‌های گردشگری کشور از جمله استان اراک کلید توسعه صنعت گردشگری در این منطقه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet